Zavrieť

Porady

Fučí obruč na bazéne a nemožno najst dierku

Zdravim, mame na zahrade bazén, ktorý ma nafukovaciu obruč. Pred pár dnami nam začala fučat tak pomaly (myslim tak ze to nafukame a za 3 dni cca je to uplne vyfučane) nevieme si z tym poradit prosim mohli by ste pomôcť ?

Ďakujem
buchač Tu by sa teda aj hodilo špecifikovať veľkosť obruče.
Tiež by nebolo od veci dať, že čo všetko a ako ste robili.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    bazén na záhrade - mačky na záhrade - nemusia byť Tvoje - voda v bazéne - mačka smädná šmýka sa a má drápky - takto sme došli o bazén aj my - minidieročky som našla pomocou penidla a vody
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dmc ja fakt nechcem pochybovat o moznosti pretrhnutia pazurikom macky......ked som ja objavil prve malicke dierky...myslel som najskor ze nejaky sused preskocil plot a "chce mi zle"a tenkou ihlou sa zahral na vysivkara......ale ked pribudali dierocky - premyslal som aj o macke....lenze ked sa pozries na pazuriky macky - tak vobec niesu tenke a vaha macky by dierku riadne zvecsila. Az som napokon po mesiaci zistovania prisiel na to ze jednoducho ide o degradaciu materialu - pri detailnom pohlade to bolo vidiet.

    Ja som tiez zistoval uniky jarkovou vodou......

    Kludne to moze roztrhnut aj macka....ale tie dierky by bolo podla mojho nazoru vecsie...... alebo nejaka "mikro-macka---- alebo utocne vcely....alebo.... dobre no.. uz koncim.
    willma no u nás to boli preukázateľne mačky - vymákli sme ich mrchy
    Oliwa Telo ako dôkaz...
      zbaliť

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    s jarovou vodou najdi dierku., prvý skús ventil.....

    ked nejnajdeš, musíš vypustiť bazén a nafúknutú obruč postupne strč celú do vody...ja používaml detskú vaničku..ešte pred napustením bazéna....nabudúce už budeš aj ty )

    na bazén sa neormálne predávajú záplaty, dá sa snimi dokonca lepiť aj pod vodou....v kauflande stoja 5 evri a držia ako fras....

    mne robii dieru psy...samozrejme s pazúrmi...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Ak je to veľký rodinný bazén /čo predpokladám, že je/, nevidím dôvod, aby ho celý vypúšťal. Stačí, ak nechá dostatočne vyfučať obruč a ak je hladina vody 10-15 cm pod obručou, postupne ju opatrne môže po častiach po celom obvode ponárať do vody a dierka sa prejaví bublinkami. Nechápem, načo jarovú vodu? Veď nejde skúšať únik plynu...
    misoft Jeden známy mal tiež (dávnejšie) bazén, ktorý "fučal". Hľadal odkiaľ. A šiel na to exaktne. Miesto čistého vzduchu vháňal dnu (ale neviem čo to bolo) nejaký dym - a o chvíľu sa dierka "objavila" - ten dym ju prezradil......
    bjuty smis jarová voda bublinkuje , ovela lahšie najdeš dierku...ked je malá, ťažko ju nájde..

    a chcel by som vidieť, ako by si ponárala tú obruč do bazéna...voda ti bude pretekať prúdom a ty hladať drobnulinkú bublinku...
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Pokial bazen nieje starsi aky 3-4 roky skuste skontrolovat tesnost v mieste nafukovacieho ventilu.

    Pokial ma bazen 4 roky a viac - tak je uz "kaput". Material obruce je tenky plast ktory degraduje na slnku a z mojich skusenosti je zivotnost nafukovacej obruce cca 4 roky - potom zacne na viacerych miestach prepustat. Pokial by vyrobca zvolil material na nafukovaciu obruc taky isty ako je samotne teleso bazenu, tak by bola jeho zivotnost minimalne 10 rokov - ale to by zas tolko nezarobil na predaji noveho bazena kazde 4 roky.

    Na internete sa da kupit aj samotny bazen bez prislusenstva.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Tipujem, že môže ísť o typ s priemerom 3,5 m. Dierka ako taká nie je podmienkou, aby Vám z tej obruče pomaly unikal vzduch. Stačí, aby na jednom mieste spoj, ktorý je po obvode bazéna v niekoľkých kružniciach, prestal tesniť /napr. výrobná vada, únava materiálu, pôsobenie slnka/.
    Ak je to nový bazén a odložili ste si náhodou aj blok a nejde o mechanické poškodenie, reklamujte ho.
    Ak nie, šetrite na nový...

    Kým som dopísala, dmc ma predbehol...
    Veľkosť obruče nemá na to žiadny vplyv. Keď fučí, tak fučí... Žehličkou to nespojíš a tu lepidlo ani záplata nepomôže...
    Naposledy upravil Oliwa : 09.06.15 at 19:25

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nam tiez znicia kazdorocne obruc macky s pazurikmi. Jemne dierocky sme nasli pomocou mydlovej vody a neskor sme zistili,kde je pricina.
    Skusali sme rozne druhy zaplat,ale na tej horucave vsetko povolilo. Ak mate v okoli macky,tak je dobre na obruc davat napr.uteraky,ak nie ste v blizkosti bazena.
    Oliwa V tom prípade treba kúpiť mačkám vlastný menší bazén - s mačičkami, aby pochopili...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Veľkosť obruče nemá na to žiadny vplyv. Keď fučí, tak fučí... Žehličkou to nespojíš a tu lepidlo ani záplata nepomôže...
    Na veľkosť obruče som sa pýtal z iných dôvodov...ale to je vedľajšie.
    Biglajsom tak akurát po hlave...
    Lepidlo a či záplata ? Všetko sa dá, len treba chcieť a vedieť. Hľa, čo dokážu "zlaté české ručičky"...

    Oliwa No jo, až na to, že tenhle českej Pepa neopravuje fučíci obruč ale vypouštěcí ventil...
    buchač No joooo...tyď netvrdím vopak, že jo.
    Ja jenom tvrdím to, že zlatý český ručičky dokážou udělat, ku příkladu, i z hovna fantastickej koláček.

    Fučí obruč na bazéne a nemožno najst dierku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.