Zavrieť

Porady

Ako postupujú splátkové spoločnosti pri predčasnom vrátení auta?

Chcela by som sa informovať, že známy si kúpil pred rokom auto z bazáru cez splátkovú spoločnosť Home Credit, suma cca. 5000,- , vrátiť mal spolu s úrokmi cca. 9000. Zhruba pol roka riadne splácal po 160,-, po pol roku ho nevedel ďalej splácať a musel vrátiť auto, aby HC ho predal. Predali ho za pol roka za smiešnu sumu 1700,- z čoho ešte odrátali skoro 300,- za manipulačné a administratívne poplatky. Teraz dostal list , že ešte má uhradiť 3850,- po dobu 18mesiacov vo výške 220,. a nakonci sa má informovať ešte aj o úrokoch. Je to možné, že splatil cca.900,- auto predali za 1700 - poplatky, takže 1400, spolu je to 2300 z tých 5000 a ešte 3850 musí doplatiť. Veď takto bude platiť za nič, ale ešte viac, než mal byť pôvodný úver? Viem , že to bola blbosť aj z jeho strany, ale aj tak je to svinstvo.
Ďakujem za Vaše reakcie (ale poprosím Vás, aby ste nepísali, že nemal do toho ísť , keď nemal toľko peňazí a nevie splácať atď, vďaka)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    On dostal uver 5000 EUR.
    Na tom uvere bezali a bezia uroky, bezurocne ho nedostal.
    To, ze auto predal a z predaja zaplatil cast uveru este neznamena, ze ho nemusi cely doplatit.
    To este moze byt rad, ze mu ostalo len 3850 EUR doplatit.
    Bude platit za to, ze si zobral uver, ktory nedokazal splacat.
    Ak splacat nebude pravidelne, este sa mu navysi ever o exekucie ... to uz len bude drahy spas potom.

    Je mi jasne, ze ak nemal na splatky 160 EUR ,tak splatky 220 EUR nebude mat tiez. Ale zial, do toho isiel sam a dobrovolne ....
    tamtam2011 Veď hej, ja som vedela od začiatku, že robí sprostosť, ale nenechal si povedať, a myslel si, že sa to vlastne odráta z tej sumy čo už vyplatil + suma suma za predané auto a zostane mu oveľa menej, čo bude vedieť splácať po cca. 50,-, lenže nemá na výber, možno ešte 100,- by vedel splácať (samozrejme za nič -resp. za svoju hlúposť), ale HC keby bol aspoň taký ústretový, veď šelijako sú ziskový , ale to aby toto celé musel splácať po 220,-. Ja si myslím, že už fakt ide o ,že predchádzajúcu sumu nemal možnosť splácať, takže teraz vyše 200,- už vôbec nebude vedieť a posunú exekútorovi, a tým pádom suma sa len navyšuje. Takže vlastne jemu aj za ten pol rok, čo predávali auto, nabehali ešte ďaľšie úroky.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Home credit je najväčší úžerník so všetkých možných pôžičiek...si dovolím tvrdiť, že aj tie nebankovky nie sú až také.

    Veru je to možné - ba dokonca holá skutočnosť.
    Je potrebné si uvedomiť, že pri týchto spoločnostiach sa najprv splácajú úroky a až potom samotná pôžička.
    Jeden sa proste nedoplatí....a hlavne pri takejto sume, ktorá je dosť vysoká na splácanie pre tieto spoločnosti.

    Chybu urobil aj dotyčný...mohol sa pokúsiť o predaj auta aj sám, možno by aj viac zinkasoval.
    tamtam2011 Áno, súhlasím aj ja. Samozrejme , že urobil chybu, ja som mu ešte vtedy na začiatku hovorila, že do 14dní môže vrátiť aj auto bez udania dôvodu a tým pádom zrušiť ešte včas aj pôžičku, a nenechal si povedať, tvrdil, že bude vedieť splácať, a takto dopadol. Len fakt to ma zarazilo, že ešte pýtajú viac, než mali byť mesačné splátky, a ani nedovolia splácať po nižších splátkach, hoci aj dlhšie, veď tým pádom aj im sa zvýšia úroky. Bol ešte na začiatku, auto nemohol predať, lebo on bol iba ako držiteľ a nie majiteľ. Dúfam, že už sa z toho poučí, a to bude jeho posledná hlúposť, ktorú ešte dlhé roky bude splácať.

    Ako postupujú splátkové spoločnosti pri predčasnom vrátení auta?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.