Zavrieť

Porady

Flase od oleja - co s nimi?

Mam na mysli nadoby sklenene aj plastove od kuchynskeho oleja olivoveho a slnecnicoveho. Nemaju sa hadzat do separovaneho odpadu (kontajnery na sklo a plast), ale nemam srdce hadzat ich do bezneho odpadu, ASA to z nasej obce vyvaza na smetisko - v podstate do prirody.
Je niekde v BA zberne miesto na taketo haraburdy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    u mňa vyhráva separovaný zber. V neodmastenom stave. Ten je potom tak či tak manuálne triedený, tak nech si s tým spravia, čo chcú.
    Peggynka Neviem si predstaviť tú kanalizáciu v paneláku,keby ľudia umývali mastné fľaše.
    jslancik ja si radšej nechcem ani predstaviť celkovo kanalizáciu v paneláku

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V našom meste (PD) je 2-krát ročne (na jar a na jeseň) vyhlásený zber nebezpečného odpadu. V dostatočnom predstihu sú vyhlásené zberné stanovištia, kde príde auto s kontajnérmi a bez problémov je možné aj takýto odpad odovzdať.
    jslancik a v ktorom zozname nebezpečného odpadu si našla konkrétne túto položku?
    veronikasad v žiadnom, ja ich tam nosím aj príp. zbytky tukov po záruke a zoberu ich bez problemov. Čo s nimi urobia - neriešim.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Bolo spomínané - sezónny zber...
    B) Zberný dvor - niektoré odoberajú i nebezpečný odpad a ekologicky nebezpečný odpad. Zoznam : http://www.priateliazeme.sk/spz/node/7564
    P.S. Len taký príklad:
    http://www.separovanyzber.sk/obsah/zbern%C3%A9-dvory - i nebezpečný odpad, oleje, tuky
    http://www.tsmp.sk/sk/prevadzka-ohvu...o/zberne-dvory - detto
    atď, atď...
    Naposledy upravil misoft : 05.08.15 at 16:21
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor dakujem za snahu
    porozmyslam ci s tym pojdem na Liptov alebo poslem balik do PO Boxu pre ASA BA
    misoft To som uviedol ako príklad. Dúfam, že nie si taký pohodlný, aby sme miesto teba zisťovali, či v tvojom okolí preberajú nebezpečný odpad. Lebo ak áno a si lenivý si to sám zistiť - dočkáš sa nášho "ohodnotenia".....

    Inými slovami - ty buď iniciatívny a hľadaj!
    vicktor Vyriesene - obecny zberny dvor rozsiril svoj sortiment aj o pouzity olej a flase.
    Ale preco som to nemohol zapisat ako P.S. na koniec mojej otazky?
    "Permission denied"
      zbaliť

    Flase od oleja - co s nimi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.