Zavrieť

Porady

Živnostnik DP a výdavky

Mam kamaráta ktorý je živnostník od 1.7.2014 a požiadal o doklad na podanie DP za min. rok vystavil 6 faktúr a za 6 mesiacov si zaplatil odvody v ZP, teraz si chce spraviť DP a nevie ako postupovať. čo je preňho výhodnejšie?
Živnostník sa môže rozhodnúť pre jeden z možných spôsobov uplatnenia výdavkov, ktorý je pre neho výhodný, a to:

tzv. paušálne výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov (t.j. z príjmov z podnikania podľa § 6 ods. 1 a inej samostatnej zárobkovej činnosti podľa § 6 ods. 2) najviac do výšky 5 040 eur ročne
skutočné preukázateľné výdavky na základe vedenia daňovej evidencie (§ 6 ods. 11)
skutočné preukázateľné výdavky na základe vedenia jednoduchého alebo podvojného účtovníctva

Ja si myslím že tie paušalne výdavky by boli najlepšie, kedže nemusí viesť JU
Naposledy upravil stanka613 : 12.08.15 at 19:01
10 komentárov     zbaliť
avalik a vydavky nemal ziadne?
stanka613 len odvody do ZP
avalik Ani telefon, internet? Cestovne? Nic?
stanka613 nic len ZP, potom ako si vypočíta dan? napr. HP 6000€ - ZP a NCZD a z toho vypočítam dan
avalik Postupujes podla tlaciva DP FO B - citaj aj poucenie .... a ma aj prijmy zdanovane v zahranici?
stanka613 pracuje pre slov.firmu ktorej fakturuje prácu, ktorú vykonáva v turecku
stanka613 ja som chcela vedieť či si má uplatniť pauš.výdavky kedže žiadne velke výdavky nemal len ZP
avalik ale v Turecku ani inde v zahranici nema ziadne zdanovane prijmy? Poziadal o odklad o viac ako 3 mesiace aj ked nema prijmy zdanovane v zahranici?
stanka613 tieto otázky som si kládla aj ja, bolo mi povedané že nemal zdanené žiadne príjmy a ten odklad tiež nechápem ani ja
veronikasad akú sumu z tých faktúr mal zaplatené ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak nedmal vydavky, tak pausal 40 %, maximalne ale 6x420 eur=2520 eur a zaplatene poistne, tiez NCZD - postupujes podla poucenia k tlacivu DPFOB

    Zaroven ak nema zdanitelne prijmy zo zahranicia, nech ocakava pokutu za neskore podanie DP.

    Živnostnik DP a výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.