Zavrieť

Porady

Renovacia stareho obkladu (kabrinec)

Dobrý den ..chcel by som sa opytat či nemáte niekto skusenost s renováciou stareho obkladu...ludovo nazyvaneho aj kabrinec...rozmyslal som ze by som aj natrel nejakou farbou len neviem či to ukaze pekne....dakujem za tipy a rady
11937994_10203810875267200_2140560521_n.jpg  
buchač Trváš stále na kabrincoch ?
Nechceš ísť do nejakého nového - novšieho materiálu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ja by som ho skúsila jemne zbrúsiť Alebo takto: http://www.schomburg.com/sk/sk/oblas...obizacia-fasad
    Naposledy upravil Peggynka : 25.08.15 at 18:10 Dôvod: doplnenie
    buchač No neviem, neviem....či by som do tej hydrofóbie išiel.
    Mne sa to nejak nepáči.
    Peggynka Ja nemám s tým problém,mne sa tieto nové technológie/materiály páčia...v poslednej dobe sa ale často stretnem s nespokojnosťou a nakoniec vysvitne,že si mnohí kúpia materiál,o postupe nemajú ani páru a potom sú nespokojní.Takto to nefunguje.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    môže byť aj farba, musíš si byť ale istý, že podklad pod kabrincom neťahá vlhkosť a je dobre odizolovaný, teraz to totiž dokáže trochu odvetrať cez škáry, po nátere už nie. Ak dobre drží, dá sa naniesť vrstva flex lepidla so sieťkou a naniesť mozaikovú omietku, alebo nalepiť nový obklad navrch. V tomto prípade je potrebné použiť lepidlo triedy S1 a lepiť obojstranne.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Peggynka
    Ja by som ho skúsila jemne zbrúsiť
    Nedostal som (zatiaľ) odpoveď na otázku, takže naviažem na toto..
    -------------------------------------
    Ak ostáva pri kabrincoch, tak samotný obklad pretiahnuť karbobrúskou s jemnejším kotúčom - zrnitosťou. Dá sa aj vŕtačkou s nástavcom oceľovej kefy.
    Špáry prebehnúť oceľovým kartáčom, nie strojne.
    Celý proces brúsenia dosiahne to, že kabrince sa trochu zdrsnia, dostanú aj iný vzhľad, taký patinovaný...
    Následne poriadne umyť (kľudne aj saponátom), nechať vyschnúť a natrieť.
    Vhodným prostriedkom je podľa skúsenosti iných fermežovaný lak.

    Je jasné, že celý postup by bolo dobré skúsiť si na "nečisto". Už len kvôli tomu, aby jeden vedel, čo to obnáša....prach, bordel, špinu, hluk...a hlavne dostať správny grif do rúk.
    Joh@n Dakujem za radu

    R_R je offline (nepripojený) R_R

    R_R
    Ked sa ti to nepáči , takto radšej niečím novým oblož. Ale farbu nie, tá sa olúpe.

    Renovacia stareho obkladu (kabrinec)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.