Zavrieť

Porady

súkromne auto do sro - znalecký posudok?

Dobrý deň, plánujem vložiť používané súkromné osobné auto do podnikania (s.r.o.). Zaujímalo by ma, či je nevyhnutné dať oceniť auto znalcovi (znalecký posudok) kvôli vstupnej hodnote do účtovníctva a následým daňovým odpisom, alebo stačí moj odhad hodnoty na základe porovnateľných áut, ktoré su aktuálne v ponuke na trhu. Alebo iný postup? ďakujem.
Consultix Upresni prosim, aky pravny ukon mas na mysli pod pojmom "vlozit"? Predat do sro / kapitalizovat / darovat?
lipanek Ide mi o to aby som mohol znizovat zaklad dane. Auto bude v aktivach a bude sa odpisovat a zaroven si chcem uplatnovat naklady s prevadzkou auta (benzin, opravy poitenie a pod.) takze forma "vlozenia" nie je dolezita, resp. ak vies popisat rozdiely a ukony ktore su spojene s: predaj do firmy, kapitalizacia, darovanie, budem vdacny. mozno jeden z modelov ktore popisujes bude pre mna vhodnejsi nez iny. dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Pri predaji majetku spolocnika do sro je v pripade hodnoty vyssej ako 10% ZI nutny znalecky posudok, ktory zaroven musi byt ulozeny v zbierke listin. Musel by si riesit danove hladisko seba, ako fyzickej osoby...

    Darovanie by znamenalo nepenazny prijem, teda vynos, ktory by sa rozpustal subezne s odpismi, takze nedosiahnes zelany efekt - znizenie zakladu dane.

    Kapitalizacia predstavuje vklad spolocnika do spolocnosti. Jedna sa o (v principe) nenavratny vklad do imania spolocnosti, ktory sa ale nezapisuje do OR, nakolko sa nejedna o vklad do zakladneho imania. Takto nadobudnuty majetok sa ocenuje reprodukcnou obstaravacou cenou a vo forme odpisov sa premietne do danovych vydavkov.
    Naposledy upravil Consultix : 25.08.15 at 20:07
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lipanek Dakujem. Uz rozumiem. Z moznosti by teda prichadzala do uvahy len kapitalizacia.
    1. Je v tomto prípade potrebný znalecký posudok?
    2. Ako sa uctuje kapitalizacia. Na strane aktiv je to jasne; ale na strane pasív do ostatnych kapitalovych fondov? Len pre istotu, cez vysledovku to teda tiez neprebehne?
    Consultix 1. Znalecky posudok nie je nutny. Takto obstarany majetoj sa ocenuje tzv. reprodukcnou obstaravacou cenou, teda cenou, za kolko by sa to auto standardne predavalo.
    2. Zmluva o prevode prav j dlhodobeho hmotneho majetku do vlastneho imania spolocnosti: 042/413 Vysledovky sa to tyka po zaradeni na urovni 551/082 pri odpisovani tohoto majetku.
    kubkokubko Môže takúto kapitalizáciu majetku nejako urobiť živnostník na s.r.o.? Alebo keď je ako konateľ v s.r.o. musí najprv majetok preradiť do osobného vlastníctva a potom kapitalizovať do s.r.o.?
    uzivatel_porada1 ja by som tiež chcela vedieť, či sa to tak môže? ako ste nakoniec postupovali?
      zbaliť
    lipanek Dakujem. A ako stanovim hodotu auta tak aby to nemohla kontrola napadnut?

    súkromne auto do sro - znalecký posudok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.