Zavrieť

Porady

Som povinný podat danove priznanie ? prip. v akom state ak pracujem v zahranici .

Dobrý deň prajem, tak v skratkosti popíšem situáciu . V roku 2014 som pracoval na trvalý pracovný pomer od februára do konca mája ( musel by som to pozrieť v zmluve presne som si už neni istý ale buď do konca apríla alebo mája . ) V júni 16. som sa presťahoval do prahy kde som pracoval najprv na dohodu, s tým ale že mi zamestnávatel platil odvody do zdrav. poistovne tu v cr a do socialnej poistovne . Pracoval som necelý mesiac a potom som bol v podstate 2 mesiace nezamestnaný (nehlásil som sa na žiadny úrad ako nezamestnaný ) . V auguste som nastúpil opäť do práce ale na dohodu o provedení práce . tj odvody som si mal platiť sám . Pracoval som tam do 17.decembra . A teraz by som rád vedel ako to je s tým daňovým priznaním . Mám ho podať tu v čr alebo na sk ? ( doteraz ho podané nemám :/ ) . Keď som sa bol na finančnom úrade tu v prahe opýtať ako to je, tak si ofotila nájomnú zmluvu a zaregistrovala ma tam ( zatiaľ som si ale prechodný pobyt tu v čr nenahlasoval ja sám ) . Povedala mi však že nemám podmienku podať daňové priznanie do 31.3.2015 . Som si vedomý toho že som to podať asi mal, ale predsa by som rád vedel od niekoho kto sa do toho vyzná čo robiť ? Ja sa do toho absolútne nevyznám preto prosím o rady . Ďakujem a pekný deň prajem . ( Momentálne stále pracujem v Prahe )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak si bol od 16. juna do konca roka v Prahe (mas najomnu zmluvu na cele toto obdobie), si slobodny, tak si viac ako 183 dni usadeny v CR a teda ti vznikla danova rezidencia v CR. Danove priznanie z celosvetovych prijmov si mal podat tam (zalezi ale podla vysky prijmov)

    Kedze v otazke neuvadzas vysku prijmov, neviem sa vyjadrit ci si mal povinnost podat DP na SK.
    Gonzalez Doplnim teda ... Tu najomnu zmluvu som tam asi zaplietol chybne, pre upresnenie ju mam od marca 2015 . Od toho 16.juna 2014 som bol na ubytovni do marca 2015 . Predpokladam ale asi ze to je jedno podstatne je mat doklad o nepretrzitom pobyte tu ci sa mylim ? ( ak ano potvrdenie z ubytovne bude stacit ? Ak nejake davaju teda to neviem ) No a k tym prijmom, ak si to zhruba vypocitam od toho juna do konca roka som zarobil cca 115 000 czk .

    Som povinný podat danove priznanie ? prip. v akom state ak pracujem v zahranici .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.