Zavrieť

Porady

Poistka živnostníka-účtovníka

Už niekedy v júni tu bola debata ohľadom poistky účtovníkov. Keďže teraz je tu už viacej zaregistrovaných a diskutujúcich ľudí, chcela by som vedieť, aké má kto názory a skúsenosti s týmito poistkami, resp.s prípadným plnením. Ja robím účtovníctvo 10 rokov, stále viac rozmýšlam že si konečene nejakú poistku uzavriem (síce daňová kontrola už u väčšiny mojich klientov bola a zatiaľ všetko dobre dopadlo), predsa len by som asi lepšie spala, keby som si poistku platila. Bola som sa informovať u českej p. - tam je najnižšia sadzba 8.600 Sk na rok - pri ročném obrate účtovníka do 250.000 a plnenie do 500.000. Nemá niekto skúsenosti prípadne aj s inými poisťovňami ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Ja mám poistenie asi 8 rokov v Kooperatíve a platím ročne cca 300,- Sk.... len si nespomínam už do akej výšky to je.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Dada, to ale asi myslis poistenie ako "zamestnanca" voci firme, co je do 3-nasobku mzdy, nie ?
    Ja si platim ako SZCO/ucto/ do obratu tusim 250.000 Sk okolo 7.000 Sk rocne. Mam vsak poistku staru 3 roky a platim to stvrtrocne, ale viem, ze v tej istej poistovni co som ja, kamoska uz za omno horsich podmienok mala vyssiu ponuku.
    Najlepsie bude si urobit prieskum, lebo teraz sa "saleju" vsetky poistovne.

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    V auguste som uzatvorlia poistku ako SZCO. Platim 5000,- Sk na rok, poistné plnenie do 500tis. Sk.

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Viktória,prosím ťa, a ty máš poistku v akej poisťovni ? Je to tiež limitované obratom účtovníka - tak ako v čes.poisťovni ? Nemáš náhodou skúsenosti aj s prípadným plnením ?

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Je to v Kooperatíve, nie je to ohraničené obratom. Len si vyberieš výšku poistneho plnenie a ročné poistné je 1% z poistnej hodnoty, plus prirážka za področné platenie a ak máš viac ako 3 zamestnancov. Zmluvu mám od augusta tohto roka takže ešte nemám skúsenosti s plnením.

    Žofia je offline (nepripojený) Žofia

    Žofia
    Však to ! Nejde o to, nájsť si, komu budem platiť, ale o to , či mi pomôže keď to bude potrebné. Rada by som vedela, čím prípadné poistné plnenie budú podmieňovať keď na to dôjde. Prosím Vás, napíšte, kto už poistné plnenie z takejto poistky žiadal.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Aj mňa zaujíma, v akých prípadoch ma poistenie zachráni. Pred pár rokmi ma nechceli nikde poistiť s vyjadrením "účtovníkov nepoisťujeme, pretože sa nedá preukázať, či chybu nespravili úmyselne".

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Tak som sa informovala v Koop. - mailom, prišla mi takáto odpoveď :
    "dakujeme za prejaveny zaujem o sluzby poistovne Koop.. Poistenie zodpovednosti z vedenia uctovnictva SZCO je mozne poistit iba v pripade clenstva v prislusnej komore alebo asociacii. Pripadne sa informujte v uvedenej asociacii, ci nie je uzatvorene poistenie priamo s nimi. Pokial ano, mozete priamo u nich zaplatit prislusny rocny poplatok na poistenie. V pripade vyssieho krytia, je mozne uzatvorit este poistenie na vyssiu sumu individualne."
    Prekvapilo ma, že podmienkou poistenia účtovníka je členstvo v komore alebo asociácii, ale v akej vlastne ? Viktória, ty či členkou nejakej komory ?

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Nie som členom žiadnej komory. Aj odomňa žiadali na začiatku niečo podobné v rôznych poisťovniach. Ale nakoniec prišli nato že majú obyčajnú poistku aj pre obyčajných účtovníkov. Mne to zariaďoval môj finančný poradca, ale bolo to zdlhavý proces. Mám doma aj návrh poistenia, ale skener nemám, aby som tu prilepila.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Ja som si to tiez zistovala a nasla som len cesku poistovnu. Za sumu a podmienok ako tu uz boli spomenute. Este som sa informovala aka je suma do 1mil = okolo 12tis rocne. No pani, s ktorou som telefonovala mi povedala, ze oni maju este svojich poradcov, ktory v pripade chyby preskumaju, ci ta chyba vznikla z mojej strany. Tak si myslim, ze poistovna moze mat tychto ludi aj nastrcenych aby vzdy povedali ze to neni z mojej strany a ja si budem xy rokov platit a nedostanem ani korunu. Tak nad tym stale uvazujem a cakam kedy pride daka poistovna na trh s rozumnym poistnym produktom pre uctovnikov.

    Toto poistenie sa vztahuje napriklad na to, ked urobim chybu v uctovani a danovy urad vyrubi pokutu? Neplati tu stale, ze za vedenie uctovnictva zodpoveda podla zakona o uctovnictve §5 uctovna jednotka, ktora sa tejto zodpovednosti nezbavuje ani ked vedenim uctva poveri niekoho ineho? No ak sa nad tym zamyslim, tak sa mi to zda nespravodlive, lebo ak urobim chybu tak UJ za to nemoze... co potom myslia tymto paragrafom?

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Že pokutu musí zaplatiť on, ale myslím si, že má právo na náhradu škody od teba.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ricij: sak prave to sa mi zda nespravodlive... a myslim si, ze bude malo pripadov, kedy to poistovna uzna ako moju vinu... ale na druhu stranu ak ma uzna "nevinnou" tak som kryta aj pred tym, kto odo mna tuto nahradu ziada.. no nie?

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Poisťovňa ťa môže aj 100x uznať nevinnou, v konečnom dôsledku o tom rozhodne súd. A ten by mal byť aj pre poisťovňu záväzný.

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Info z Česke poisťovni mám také aj ja. Som s touto poisťovňou spokojná vzhľadom aj na iné poistné udalosti na majetku. Poznám ešte jednu poisťovňu, ktoré uzatvára takýto druh poistenia účtovníkov ERGO - teraz ČSOB poisťovňa

    Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

    Zuzana68
    Ja osobne mám uzatvorenú poistku v Kooperatíve volá sa to "Zodpovednosť účtovníka" a za 5.000,-Sk mám plnenie do 500.000,-Sk. Neviem zatiaľ som ju nepotrebovala, ale aj tak sa mi s ňou lepšie spáva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.