Zavrieť

Porady

kto je to vyhradny distributor

Dobry den, nemam jasno vo viacerych otazkach, ktore sa tykaju vyhradneho obchodneho zastupenia. Skusite mi poradit?
1. Ako sa podnikatel moze stat vyhradnym distributorom a ake su podmienky?
2. Ak chcem predavat dany vyrobok v internetovom obchode, ktory ma vyhradneho distributora na slovensku, musim si tovar objednavat iba od neho, alebo ho mozem kupit v maloobchode a predat znova?
3. Co ak napr. v inom state EU je cena vyrobku vyhodnejsia, mozem ho tam kupit a u nas predavat, aj ked ten tovar ma u nas vyhradne obch. zastupenie?
4. Ak dana znacka u nas nema vyhr.obch.zastupenie mozem ich aj napriek tomu u nas predavat?
Dakujem za odpovede....snad to neboli hlupe otazky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra79 je offline (nepripojený) Petra79

    Petra79
    chapem, ze sa asi zle pytam, lebo nik nereaguje...viem, ze mame slobodny trh cize by to malo znamenat ze kupis a predas dalej a nestara sa nikto do toho ci je to tovar zo zahranicia, alebo od domaceho distributora?
    prosim prosim poradte ved som na porade diky za pomoc

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Petra79
    chapem, ze sa asi zle pytam, lebo nik nereaguje...viem, ze mame slobodny trh cize by to malo znamenat ze kupis a predas dalej a nestara sa nikto do toho ci je to tovar zo zahranicia, alebo od domaceho distributora?
    prosim prosim poradte ved som na porade diky za pomoc
    nakoľko Ti vtomto neporadím, tak Ti radím, že si pohľadaj cez vyhľadávač ktomu nejaké príspevky! určite si niečo nájdeš. stačí keď napíšeš do vyhľadávača nejaké slovko napr. tovar, alebo čojaviemčo a vyskočia Ti témy:p

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Petra79
    Dobry den, nemam jasno vo viacerych otazkach, ktore sa tykaju vyhradneho obchodneho zastupenia. Skusite mi poradit?
    1. Ako sa podnikatel moze stat vyhradnym distributorom a ake su podmienky?
    2. Ak chcem predavat dany vyrobok v internetovom obchode, ktory ma vyhradneho distributora na slovensku, musim si tovar objednavat iba od neho, alebo ho mozem kupit v maloobchode a predat znova?
    3. Co ak napr. v inom state EU je cena vyrobku vyhodnejsia, mozem ho tam kupit a u nas predavat, aj ked ten tovar ma u nas vyhradne obch. zastupenie?
    4. Ak dana znacka u nas nema vyhr.obch.zastupenie mozem ich aj napriek tomu u nas predavat?
    Dakujem za odpovede....snad to neboli hlupe otazky?
    Priblížim ti to na licenciách, ktoré poskytujeme.
    Ak poskytujem niekomu výhradnú licenciu, znamená to, že inému ju už nemôžem poskytnúť. (Netýka sa to tých, ktoré boli poskytnuté časovo pred touto).
    Ak však poskytujem nevýhradnú licenciu, môžem ju poskytovať aj ďalším klientom.
    Skús si to aplikovať na tvoje otázky.

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Petra79
    Dobry den, nemam jasno vo viacerych otazkach, ktore sa tykaju vyhradneho obchodneho zastupenia. Skusite mi poradit?
    1. Ako sa podnikatel moze stat vyhradnym distributorom a ake su podmienky?

    Pokiaľ ja viem , výhradné obchod.zastúpenie poskytujú len jednému odberateľovi na Slovensku.
    Stať sa ním môžeš, ak požiadaš dodávateľa a dohodneš sa s ním. Podmienky nie sú asi žiadne.

    2. Ak chcem predavat dany vyrobok v internetovom obchode, ktory ma vyhradneho distributora na slovensku, musim si tovar objednavat iba od neho, alebo ho mozem kupit v maloobchode a predat znova?

    Môžeš ho kúpiť a aj predať.

    3. Co ak napr. v inom state EU je cena vyrobku vyhodnejsia, mozem ho tam kupit a u nas predavat, aj ked ten tovar ma u nas vyhradne obch. zastupenie?

    My sme tak isto kupovali tovar od dodávateľa z Eu, ktorý mal výhrad.obchodné zastúpenie , ale len pre daný štát. Tu na Slovensku nás predbehol jeden odberateľ a ten dostal výhradné zastúpenie. Tovar sme neodoberali od neho, odoberali sme s EU.

    4. Ak dana znacka u nas nema vyhr.obch.zastupenie mozem ich aj napriek tomu u nas predavat?

    Môžeš.

    Dakujem za odpovede....snad to neboli hlupe otazky?
    Možno ma niekto doplní, ale to je zatiaľ všetko čo viem.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    domacnost
    Možno ma niekto doplní, ale to je zatiaľ všetko čo viem.
    Je minimálne nekorektné, aby niekto tovar, ktorý má u nás výhradného distribútora/zástupcu, kupoval niekto v EU a následne ho doviezol na územie SR. Po otvorení trhu a vstupu do EU som si nie istá právnymi predpismi v tomto smere, ale pred niekoľkými rokmi, ak si to obchodník dovolil, mohol ho výhradný zástupca žalovať. Slovíčko výhradný tam nie je pre krásu, ale pre to , aby mal zaručené, že daný tovar nebude predávať na trhu, ktorý je nejakým spôsobom vymedzený (väčšinou územím a hranicou štátu), nijaký iný predajca. Z tohto mu plynú väčšinou nejaké výhody ale aj povinnosti voči dodávateľovi daného tovaru. A dodávateľ tiež vie, kvôli čomu takúto zmluvu podpíše a stanoví si tam jasné podmienky.
    To je môj názor.

    Petra79 je offline (nepripojený) Petra79

    Petra79
    Marianna01
    Je minimálne nekorektné, aby niekto tovar, ktorý má u nás výhradného distribútora/zástupcu, kupoval niekto v EU a následne ho doviezol na územie SR. Po otvorení trhu a vstupu do EU som si nie istá právnymi predpismi v tomto smere, ale pred niekoľkými rokmi, ak si to obchodník dovolil, mohol ho výhradný zástupca žalovať. Slovíčko výhradný tam nie je pre krásu, ale pre to , aby mal zaručené, že daný tovar nebude predávať na trhu, ktorý je nejakým spôsobom vymedzený (väčšinou územím a hranicou štátu), nijaký iný predajca. Z tohto mu plynú väčšinou nejaké výhody ale aj povinnosti voči dodávateľovi daného tovaru. A dodávateľ tiež vie, kvôli čomu takúto zmluvu podpíše a stanoví si tam jasné podmienky.
    To je môj názor.
    takze vyhradnemu distributorovi sa vlastne neda konkurovat, pretoze on urcuje cenu pre dany region a tym padom sa musia ini predajcovia prisposobit, lebo dany tovar beru od neho???

    Petra79 je offline (nepripojený) Petra79

    Petra79
    mohli by ste mi poradit ci mozem nakupit od zahranicneho distributora tovar a predavat ho na slovensku aj v pripade ak dana znacka uz u nas ma svojho vyhradneho dovozcu?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Prečítaj si pozorne príspevky vyššie. Ak je na Slovensku výhradný dovozca, to zn. že je poverený dodávateľom ako jediný na základe zmluvy dodávať tovar do vymedzeného regiónu, tak potom by si mala kupovať u neho a následne predávať. Všetko ostatné je podľa môjho názoru nekalým obchodovaním.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.