Zavrieť

Porady

ovocná bublanina

Včera som ju robila, tak sa s vami delím o recept:
:p
4 vajcia,450g cukru200g cukru ,2dl oleja, 3dl mlieka,1 vanilkový cukor vymiešame do peny, pridáme 500g polohrubej múky, 1 kypriaci prášok do pečiva, štipku sódy bikarbóny, nastrúhaná kôra z 1/2 citróna, vylejeme na vymastený a múkou vysypaný hlboký plech, pridáme ovocie( ja som dávala na polovice prekrojené jahody) a v stredne horúcej rúre pomaly pečieme. Kto má rád veľmi sladké, môže pri servírovaní posypať práškovým cukrom.
(skúšala som ešte raz a úplne postačuje tých 200 g cukru, lebo cesto je ľahšie
vďaka Kristína, tú kôru som tam zabudla napísať)
Naposledy upravil bezradná : 27.07.06 at 10:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Včera som vyskúšala Tvoj recept na rýchlu bublaninu. Bola som prekvapená, že je to dobré cesto - celkom ako na trenú bábovku alebo čosi podobné. A za 15 min. je to hotové, to je dôležité. Navyše som ešte do cesta nastrúhala citrónovú kôru.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ovocná bublanina
    Mierka: 2,5dcl
    5 vajec, 2 poháre polohr. múky, 1 pohár kryšt. cukru, ½ pohára oleja, ½ pohára mlieka, 1 PDP, ovocie, 1-2 VC
    Vajcia vyšľaháme s cukrom do penovej hmoty, pridáme olej, mlieko, preosiatú múku s PDP. Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech, cez sitko poprášime jemne múkou(aby nám ovocie neprepadlo až na dno), pokladieme ovocie(ríbezle, černice, marhule pokrájané na menšie kúsky, atd.), posypeme VC a pečieme.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Ja ponúkam:
    7 vajec, 400 g polohr.múky, 400 g kryšt.cukru, 1 pohár vody, 1 pohár oleja, 1 vanilkový cukor, 1 prášok do pečiva.
    Źĺtky s cukrom, potom pridať pomaly olej a vodu, napokon sneh, múku...
    vyliať na vymastený hlbší plech (bude to dosť vysoké, ale mňam). Navrch ovocie (aby nekleslo dolu, predtým ho pováľam v hrubej múke). Piecť pri 175 °C asi 1 hod.
    Keď to robím v zime zo zaváraného ovocia, miesto vody do cesta pridám šťavu z tohto kompótu, ale potom trochu menej cukru. To je potom ľahôdka.
    Naposledy upravil Fany : 20.06.06 at 08:45

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Ovocná bublanina

    6 celých vajec, 40 dkg kryštálového cukru vyšľahať šľahačom do peny. Pridať 1,5 dl olej a 1,5 dl vody. Nakoniec pridať 40 dkg polohrubej múky zmiešanej s 1 práškom do pečiva. Dáme na vymastený a múkou posypaný plech. Poukladáme ovocie buď čerstvé alebo zavárané a dáme piecť. Po vychladnutí uvarím puding zo zlatého klasu a ovocnej šťavy a vylejem na bublaninu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.