Zavrieť

Porady

Platnosť zdravotného preukazu

Prosím, ak viete, poraďte mi! Akú dobu platnosti má zdravotný preukaz vydaný zamestnancovi pracujúcemu v predajni s potravinami (nejedná sa o brigádnika)? Mám za to, že je vydaný na dobu neurčitú. Ak môžete, uveďte mi aj číslo zákona, v ktorom je to uvedené.
Vopred ďakujem za radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Pokiaľ viem tak by mal mať platnosť 5 rokov- zákon, ktorý to stanovuje ale neviem

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    Turka
    Prosím, ak viete, poraďte mi! Akú dobu platnosti má zdravotný preukaz vydaný zamestnancovi pracujúcemu v predajni s potravinami (nejedná sa o brigádnika)? Mám za to, že je vydaný na dobu neurčitú. Ak môžete, uveďte mi aj číslo zákona, v ktorom je to uvedené.
    Vopred ďakujem za radu!
    To záleží od toho, ako je posúdené riziko pracoviska. My to máme stanovené v HACCP a je to obsiahnuté aj v Potravinovom kódexe, v akých časových intervaloch treba obnovovať platnosť zdrav. preukazu. Pracovník v potravinárskej výrobe má povinnosť obnovovať zdrav. preukaz po 2 rokoch a pri rizikovejších prácach (napr. pri spracovaní surových vajec, výroba majonézy ) každý rok.

    Turka je offline (nepripojený) Turka

    Turka
    Myslím, že dobu 5 rokov má platnosť osvedčenie o odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidemiologicky závažných činností, ale nie zdravotný preukaz. Najlepším riešením je dopátrať sa zákona, ktorý to popisuje, ale neviem ho nájsť.

    Turka je offline (nepripojený) Turka

    Turka
    Ďakujem všetkým, ktorí ste sa mi snažili pomôcť. Surfovaním po internetových stránkach som sa dopátrala k Nariadeniu Vlády SR č. 337/2006, kde v § 26 ods. 2 je uvedené, že :"Zdravotnú spôsobilosť preukazuje osoba zdravotným preukazom, ktorý jej na základe vstupnej lekárskej prehliadky vydá lekár, ktorý do zdravotného preukazu zaznačí čas jeho platnosti a zdravotnú spôsobilosť na konkrétny výkon epidemiologicky závažnej činnosti".
    Neviem sa však dopátrať, ako je to so zdravotným preukazom, ktorý bol osobe pracujúcej v predajni s potravinami vydaný už v r. 1995 a nebola v ňom vyznačená platnosť. Chápem to tak, že má neobmedzenú dobu platnosti.
    Ak máte presnejšiu informáciu, prosím, pomôžte. Už vopred ďakujem.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Keď som pracovala v potravinárstve, museli sme chodiť na kontrolu lekárovi každé 2 roky. Pokiaľ pracovník nemal počas tejto doby nejaké problémy, len to automaticky lekár potvrdil, inak robil nové vyšetrenia. Ako je to dnes neviem, pretože toto je informácia stará niekoľko rokov. Ale podľa mňa by ste to mali riešiť práve cez HACCP. A preukaz vydaný v roku 1995 by som rozhodne obnovila, predsa len je to už dosť dlhá doba.

    Platnosť zdravotného preukazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.