Zavrieť

Porady

Fotky ako príloha, práca s fotkami

Informácie o práci s fotkami sú pre nás laikov dôležité, ale "chaotične pošturane" v rôznych témach, tak, jak sa kto pýtal. Nenašiel by sa ochotný počitačista a nepozliepal by ich tu "pitam šumne" dokopy? A k tomu polopatisticky? Ďakujem už dopredu za všetkých
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
čo by si konkrétne chcela vedieť.
Na fotky sú pre Teba vhodné programy.
Na zväčšovanie či zmenšovanie fotiek si jeden z programov - voľne šíriteľných skúsila aj Zita5.
Môže napísať ako sa jej s ním pracovalalo.
Na úpravu fotiek tiež existujú programy, dobrý je : XnView
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

kukučka
Informácie o práci s fotkami sú pre nás laikov dôležité, ale "chaotične pošturane" v rôznych témach, tak, jak sa kto pýtal. Nenašiel by sa ochotný počitačista a nepozliepal by ich tu "pitam šumne" dokopy? A k tomu polopatisticky? Ďakujem už dopredu za všetkých
Nie je mi celkom jasné, čo hutoríš. Ale je to šumne.

Chceš vedieť pracovať s akým programom?
Corel Draw? Paintshop? 3DStudiomax - relatívne drahé programy, aj keď starý ale jarý Corel 8.0 sa dá na inzerát kúpiť 2000-7000 Sk.

Alebo chceš pracovať s nejakým voľnešíriteľným programom?
Napr. Gimp?
Návod na používanie Gimpu: http://docs.gimp.org/cs/
Stiahnutie gimpu: http://www.gimp.cz/modules.php?name=...download&cid=1
Treba stiahnuť knižnicu aj samotný program gimp

Alebo Paint dot
http://www.eecs.wsu.edu/paint.net/download.html
Treba stiahnuť microsoft .net framework aj samotný program paint dot.

Toľko k 1.časti
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lenkak
čo by si konkrétne chcela vedieť.
Na fotky sú pre Teba vhodné programy.
Na zväčšovanie či zmenšovanie fotiek si jeden z programov - voľne šíriteľných skúsila aj Zita5.
Môže napísať ako sa jej s ním pracovalalo.
Na úpravu fotiek tiež existujú programy, dobrý je : XnView

Pri uložení fotiek z digitálneho fotoaparátu do PC to bolo fajn bez problémov . Na problém som narazila , keď som chcela nejaké zábery vložiť ako prílohu do príspevku v téme "Zázraky prírody" . Nie a nie , fotku som mala na celú obrazovku a tým pádom do prílohy to bol veľký formát..........až sa našla dobrá duša , ktorá mi pomohla cestou programu zmenšiť fotto a pracuje sa s ním super a hlavne veľmi nenáročne .

Na fotku kliknem pravým tlačítkom na myške , objaví sa tabuľka ...kliknem Reszize pictures potom na ďalšiu tabuľku ........small......OK.....a fotka je pripravená -zmenšená na prenos .........super,super .

Lenka ďakujem .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zitka
som rada, že program splnil svoj účel.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
M3G
Nie je mi celkom jasné, čo hutoríš. Ale je to šumne.

Chceš vedieť pracovať s akým programom?
Corel Draw? Paintshop? 3DStudiomax - relatívne drahé programy, aj keď starý ale jarý Corel 8.0 sa dá na inzerát kúpiť 2000-7000 Sk.

Alebo chceš pracovať s nejakým voľnešíriteľným programom?
Napr. Gimp?
Návod na používanie Gimpu: http://docs.gimp.org/cs/
Stiahnutie gimpu: http://www.gimp.cz/modules.php?name=...download&cid=1
Treba stiahnuť knižnicu aj samotný program gimp

Alebo Paint dot
http://www.eecs.wsu.edu/paint.net/download.html
Treba stiahnuť microsoft .net framework aj samotný program paint dot.

Toľko k 1.časti
Toto je krásne ....ale myslím pre nás začiatočníkov veľmi náročné na pamäť a hlavne výrazovo ...och
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Netráp sa,
ja tie programy poznám aj používam, ale ty ich k tomu čo chceš nepotrebuješ.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

lenkak
Netráp sa,
ja tie programy poznám aj používam, ale ty ich k tomu čo chceš nepotrebuješ.
Pardón, načo to tu komplikujem, ten prvý príspevok je akurát tak na epileptický záchvat ideálny....
ak máte windows XP, nastavte sa na fotku, dajte enter, objaví sa obrazovka s fotkou, vpravo dole je ikona "ukonči tento program a otvorí obrázok na upravovanie". Potom sa otvorí skicár, v menu treba vybrať obrázok, a tam je okrem iného na výber:

-roztiahnuť alebo skosiť (upravovanie veľkosti obrázka)
-prevrátiť alebo otočiť(to je jasné)

Porobiť všetky úpravy, dať uložiť ako(nie uložiť, aby ste si neprepísali fotku) a vyberte meno a formát(jpg) a uložte.

Toľko v krátkosti najjednoduchšie úpravy obrázkov.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
M3G
Pardón, načo to tu komplikujem, ten prvý príspevok je akurát tak na epileptický záchvat ideálny....
ak máte windows XP, nastavte sa na fotku, dajte enter, objaví sa obrazovka s fotkou, vpravo dole je ikona "ukonči tento program a otvorí obrázok na upravovanie". Potom sa otvorí skicár, v menu treba vybrať obrázok, a tam je okrem iného na výber:

-roztiahnuť alebo skosiť (upravovanie veľkosti obrázka)
-prevrátiť alebo otočiť(to je jasné)

Porobiť všetky úpravy, dať uložiť ako(nie uložiť, aby ste si neprepísali fotku) a vyberte meno a formát(jpg) a uložte.

Toľko v krátkosti najjednoduchšie úpravy obrázkov.
Ja ešte pred tým mojim opísaným postupom som skúšala takýmto spôsobom zmenšiť fotku , ale bohužial to nešlo Neviem kde som robila chybu , ale proste bolo to márne .
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Zita5
Ja ešte pred tým mojim opísaným postupom som skúšala takýmto spôsobom zmenšiť fotku , ale bohužial to nešlo Neviem kde som robila chybu , ale proste bolo to márne .
Čo ti to urobilo? Vypísalo nejakú chybu? Nechcelo otvoriť obrázok? Nechcelo uložiť obrázok? Nechcelo zmenšiť obrázok?
Popíš
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
M3G
Čo ti to urobilo? Vypísalo nejakú chybu? Nechcelo otvoriť obrázok? Nechcelo uložiť obrázok? Nechcelo zmenšiť obrázok?
Popíš

V tabuľke som si upravila veľkosť, dala sa fotka upraviť, ale v konečnom efekte a v domienke , že už to bude dobré ,tak nespočetne veľa krát som skúšala vložiť fotku do prílohy a nešlo to , zostala v pôvodnej veľkosti .Neviem, ťažko sa mi o tom píše , nie je to moja parketa . Ale už to mám vyriešené , ako som písala vyššie .
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

M3G
Čo ti to urobilo? Vypísalo nejakú chybu? Nechcelo otvoriť obrázok? Nechcelo uložiť obrázok? Nechcelo zmenšiť obrázok?
Popíš
Zitka ju potrebovala preniesť sem na internet a to trebalo upraviť v programe XnView alebo InfraView. Myslím že jej to už Lenka vysvetlila.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Simonab
Zitka ju potrebovala preniesť sem na internet a to trebalo urobiť v programe XnView alebo InfraView. Myslím že jej to už Lenka vysvetlila
Áno vďaka Lenke to mám už za sebou , ale ja som sa snažila vysvetliť , že akú ťažkú cestu som mala, pokiaľ sa mi to podarilo doručiť na PORADU.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Zita5
V tabuľke som si upravila veľkosť, dala sa fotka upraviť, ale v konečnom efekte a v domienke , že už to bude dobré ,tak nespočetne veľa krát som skúšala vložiť fotku do prílohy a nešlo to , zostala v pôvodnej veľkosti .Neviem, ťažko sa mi o tom píše , nie je to moja parketa . Ale už to mám vyriešené , ako som písala vyššie .
Aj tak mi to vŕta hlavou, ak by si presne dodržala horeuvedený postup, malo by to ísť, ale nevadí, keď to je už poriešené, ten spôsob sa mi zdá ešte jednoduchší ako ten klasický windowsácky.
Prajem veľa pekných zmenšených záberov
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Simonab
Zitka ju potrebovala preniesť sem na internet a to trebalo upraviť v programe XnView alebo InfraView. Myslím že jej to už Lenka vysvetlila.
Ok, už sa do toho nemiešam...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nie,nie, neber to tak , že sa miešaš .......ja si myslím , že máš čo do tejto témy napísať ...preto ju Kukučka otvorila .....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

fíha, ale ste sa rozbehli
Myslela som len pozbierať už zverejnené rady do jednej šuflady. Pre staré baby ako ja, čo mali v ruke len starý Flexaret a potom dajaké automatické čudo aj tých pár starých vedomostí vzala hosipa
Napríklad teraz mi v zázrakoch prírody píše Simonka, že sa mi fotka kaktusu nezväčší. No jak som ju tu abo kde videla, tak aj stiahla a zas priložila. A dajaké gifi či čo? sú mi ukradnuté a tak by som vám chcela jednu super fotku priložiť a potvora nechce!
Naposledy upravil kukučka : 15.06.06 at 22:05
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

M3G
Ok, už sa do toho nemiešam...
Vôbec som to nemyslela tak, že sa nemáš miešať do toho, len som ti to chcela vysvetliť o čo išlo. ( to ja som sa zamiešala )Veď práve keď máš skúsenosti kľudne ich sem napíš. Ja som napríkld ten skicár otvárala trošku zložitejšie. Zasa som sa niečo nové naučila.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Simonab
Vôbec som to nemyslela tak, že sa nemáš miešať do toho, len som ti to chcela vysvetliť o čo išlo. ( to ja som sa zamiešala )Veď práve keď máš skúsenosti kľudne ich sem napíš. Ja som napríkld ten skicár otvárala trošku zložitejšie. Zasa som sa niečo nové naučila.
Som musel nejako podpichnúť
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
A my sme mysleli , že to bolo vážne ........
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Prosím Vás mala by som na Vás otázočku, keď napr. mám doma v PC fotky a cem to napr. dať šem na Poradu,ale počítač mám v robote,teda internet/ doma ešte nemám/ spomínate tu nejaký program, ten program mám mať tu v robote na počítači, alebo doma na počítači?
a prosím Vás tie fotky do PC sa môžu dať iba z digifotoaparátu ? a k tomu potrebujem aj scener? teda musím mať aj digifaparát aj scener? či ten scener slúži na niečo iné
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať