Zavrieť

Porady

EXCEL vzorec na vyhladanie na zaklade kriterii (spojenie pracovneho casu)

Surne by som potrebovala pomoct so vzorcom. Mam tabulku, kde v 1.stlpci mam datum, v 2. meno pracovnika, v 3. cas odkedy zacal pracovat, v 4. cas dokedy pracoval, v 5. celkovy odpracovany cas, a v dalsom stlpci sa to opakuje a to tak, ze je tam dalsie meno, cas odkedy, dokedy a celkovo.. Mam dokopy 4 stlpce s menami + casy (v tabulke vsak davam pre priklad len 2). Musim ju takto mat kvoli inym udajom, ktore v tabulke figuruju.. Kazdopadne problem je, ze 1 meno moze byt v hocijakom stlpci a riadku a cas byva rozkuskovany. Napr. Ivan od 6:00 do 10:00, potom je inde od 10:00 do 14:00 a pod.... no a potrebujem to, ze ak napisem do kolonky datum a meno, tak mi zluci jeho cas => od 6:00 do 14:00. Je to dost komplikovane vysvetlene, tak prikladam aj subor. Dakujem =)
Naposledy upravil white_black : 20.04.16 at 15:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pakrako je offline (nepripojený) Pakrako

    dôchodca, samouk v Exceli Pakrako
    Ak má niekto záujem na spracovávanie odpracovaných hodín. smenovku a dokáže si nastaviť excel na prácu s MAKRAMI, tak dávam k dispozícii overenú verziu SW . Predom však treba povoliť makrá a vyplniť mená v mesiaci JANUÁR aj keď je už APRÍL a hlavne postom prečítať NÁVOD !!!
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 klobúk dole 100 bodov
    Pakrako Ďakujem , ak môžem pomôžem !
    Kabaka123 škoda len, že to nefunguje aj v office 2003
    Pakrako No žial , nie sú tam nejaké podmienené formáty a s makrami neviem ako je, Ja mám Office 2007 pre domácnosti a študentov .Ja si ale myslím, že by to v Exceli 2003 malo ísť ! Keby som mal Office 2003 tak by som to skúsil upraviť !
    Kabaka123 to nie je nutné.... niečo funguje, niečo nie, ale aj tak je to super vec...
    Pakrako Presne tak, nejaké IF asi nepôjdu( obmedzený počet), bez podmieneného formátu to určite pôjde. Princíp je ale jasný a ten sa dá využiť !
    white_black Super je to =) dakujem krasne
      zbaliť

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Skúsil som to vyriešiť na Hárok2 a na zoskupenie riadkov som použil stĺpec stroj. Hodnota A hovorí, že tieto riadky patria dohromady, aj keď sú rôzne zoradené, na základe meno, dátum a od (čas). Na zjednodušenie výpočtov som použil spojenie dátumu a času (od a do). Výsledky sú prezentované v dvoch kontingenčných tabuľkách, ktoré zobrazujú počet dní a čas (možno by bol vhodnejší formát zlomkov pre 12 hodinový pracovný čas #" "??/12 a čas [súčet vynásobiť *2]. Prvá tabuľka vyjadruje čistý použitý čas a druhá korekcie, ktoré by som na zlomky určite neprevádzal.

    Upravil som zdroj údajov pre kt. Prepáčte bola tam chyba.
    Naposledy upravil mepex : 22.04.16 at 13:20
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    white_black dakujem velmi pekne za pomoc, no ak dam aktualizovat, tak mi makro nefunguje a zobrazuje mi hlasku: Zdrojovy subor kontingencnej tabulky sa nepodarilo otvorit. Mozno staci zmenit malickost, no ja makro neovladam tak neviem =/
    mepex Bola tam chyba v zdroji údajov pre kontingenčné tabuľky. V hlavnom príspevku som problém odstránil.
    white_black ok dakujem pozrem v pondelok, dnes nic nestiham.... pekny vikend prajem =)
      zbaliť

    EXCEL vzorec na vyhladanie na zaklade kriterii (spojenie pracovneho casu)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.