Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o bez výučného listu

Ahojte, chcel by som si v budúcnosti založiť s.r.o, bohužial na danú činnosť ktorú plánujem prevádzkovať nemám výučný list preto nezískam remeselnú živnosť. Je možné určit však zamestnanca ktorý bude zodpovedný vedúci. Chcem sa spýtať ako v tomto prípade postupovať. Mám si najprv založiť s.r.o na volnú živnost a ako s.r.o zhánať zamestnanca ktorý bude zodpovedný vedúci a následne požiadať o remeselnú živnosť ? Alebo mám hladať zamestnanca ako fyzická osoba a až ked ho najdem spolu sním založiť s.r.o už rovno na remeselnu živnosť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    praktickejšia a lacnejšia je druhá možnosť,t.j. ešte pred registráciou s.r.o. nájsť osobu, ktorá sa stane Vašim zodpovedným zástupcom, s tým, že pracovný pomer jej vznikne k určenému budúcemu dátumu (k rovnakému dátumu dáte následne zapísať s.r.o. do obchodného registra) a zároveň zamestnanca prihlásite do jednotlivých poisťovní.

    Ak si zvolíte prvú možnosť, budete po vzniku s.r.o. jednak ohlasovať novú remeselnú živnosť a jednak tento nový predmet podnikania by ste mali dať zapísať do obchodného registra, čo bude predstavovať nové zmenové registrové konanie zaťažené súdnym poplatkom.

    S pozdravom Sroservis

    Založenie s.r.o bez výučného listu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.