Zavrieť

Porady

Kúpa tovaru a doprava účtovanie

Dobrý deň,
Chcela by som opýtať že ak kúpime notebook od dodávateľa v hodnote 270 Eur, doprava notebooku stojí 15 Eur (notebook a aj cena za dopravu je na jednej faktúre) vtedy môžem aj takto naúčtovať dodávateľskú faktúru -spôsobom B:

270 Eur: 504/321
15 Eur: 518/321

Alebo musím celú sumu 285 Eur za tovar+obstaranie účtovať na 504/321 (v obstarávacej cene)?
Alena Šimová preprava súvisí s obsta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    Predpokladám, že ide o nákup tovaru. Celá suma vo výške 285 € ide na 504/321.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nmoncsi7 Dakujem. A keby som kupovala napr. 3 kusy notebookov za 750 Eur (jeden kus by stál 250 Eur) a na faktúre doprava tiež by bol 15 Eur, tak náklady súvisiace s obstaraním mám prepočítať tak že OC 1 kus notebooku bude 250 Eur+ 5 Eur náklad, takže OC bude 255 Eur? Dobre si to myslím?

    A ked koncom roka mi zostane jeden notebook na sklade tak pri inventarizácií bude to suma 250 alebo 255 Eur? Dakujem
    Alena Šimová presne tak, OC bude 255 €. Na konci roka zostane na sklade 255 €.
    nmoncsi7 Dakujem pekne
      zbaliť

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ak to bude notebook, tak jeho trhova cena dovtedy pravdepodobne klesne. V tomto pripade nezabudnut na tvorbu opravnych poloziek, aby uctovnictvo podavalo realny a skutocny obraz. Nemozem vykazovat hodnotu tovaru v sklade v sume 255 EUR, ak realna hodnota majetku je uz len napr. 200 EUR.

    Kúpa tovaru a doprava účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.