Zavrieť

Porady

Oberon hlásenie liehu

Začala som testovať Oberon na vedenie skladu s alkoholom. Som veľkoobchod s alkoholom. Dovážame a predávame konečným spotrebiteľom, maloobchodom aj ďalším veľkoobchodom. Vždy len celé SBL, nerozlievam.
Vygenerovala som si XML súbor ako hlásenie o obratoch na colnicu... Ako si môžem toto hlásenie pred tým ako ho odošlem skontrolovať?
Vďaka za pomoc

Ak to všetko dobre chápem, ak chcem robiť zo skladu hlásenia o obratoch pre colnicu, musím mať v sklade nastavené:

SKLADOVÉ KARTY:
- v doplňujúcich údajoch:
X uvádzať v oznámení o príjme alebo predaji SBL + obchodný názov + objem + % objemu
- reg. pokladnice:
uvedený čiarový kód

Ak predávam ďalším predajcom, tak v základných záznamoch uvediem názov, adresa, IČO, DIČ ...
a v rozšírených záznamoch uvediem ich číslo povolenia na predaj alkoholu + vyberiem, či ide o veľkoobchod alebo maloobchod?

Ak predávam konečnému spotrebiteľovi, tak v základných zázanmoch uvediem ako názov Konečný spotrebiteľ a v rozšírených záznamoch uvediem
číslo pvolenia na predaj 0 a vyberiem maloobchod?

Mám všetky nastavenia?
Naposledy upravil ZDENIELA : 06.06.16 at 14:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    XML subor si otvor a je mozne ho aj vytlacit
    ZDENIELA To je pekné, ale ako to z toho vyčítam, ja tomu veľmi nerozumiem

    Oberon hlásenie liehu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.