Zavrieť

Porady

Dobierka - chýbajúci doklad od Slovenskej pošty

Stretli ste sa s tým, že kuriér Slovenskej pošty Vám nevie vystaviť doklad o zaplatení dobierky? (Iba zbiera podpisy o prevzatí zásielok a dopisuje č. OP, takže iba Slovenská pošta má doklad o vybavení). Ako takúto absurdnosť dokladáte v pokladničných výdavkoch?
Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 21.06.16 at 04:27 Dôvod: preklep
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Nejako sa mi nezda, ze by existoval sposob (ani v pripade vsetkemu nadradenej SP), aby niekto prevzal hotovost a nedal o tom doklad. Skusal si sa informovat na hotline posty?
    Casto sa tu stretavam s nazorom, ze na zaklade faktury (na ktorej je uvedene "uhradene dobierkou") zauctuju vydaj z pokladne, ale takyto sposob povazujem na nie uplne spravny, nakolko nemame doklad, ktorym by som priamo podlozil pravdivost uctovneho pripadu. Mozno bolo zaplatene, ale ako dokazem, ze mnou?

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Ing. Ľubomír Janoška, promont maja, Žabinka, Sarlotka
    4
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška To si ma dostal, naozaj mi nenapadlo, že niečo tak zle fungujúce asko Slovenská pošta môže mať zákaznicky servis. Ale máš pravdu, niečo také existuje. Ešte ostáva otázka, čo s tou zásielkou, pri ktorej som sa dal o...
    Consultix Kupodivu je ten hotline celkom pouzitelny
    Ing. Ľubomír Janoška Mail sa mi nevrátil ako nedoručiteľný, takže adresa je valídna... žeby prvý úspech?
    Consultix Radsej by som zavolal: 0800 122 413 - to hned viem ako som na tom
    avalik Ľubko, ak mas cislo zasielky na tvojej dorucovacej poste by ti mali vydat doklad o uhrade - a mozno aj na inej
    Ing. Ľubomír Janoška Valika, neviem, či budem mať na to dosť trpezlivosti a času, skôr to vidím tak, že to nakúpim z účtu 365 a potom si to ako spoločníkovi preplatím. Každopádne ďakujem
    Ing. Ľubomír Janoška A ďakujem aj @Consultix - dal si mi vlastne tip, že faktúru/dobierku mohol zaplatiť niekto iný - tak som si dosadil, že ju mohol zaplatiť aj spoločník
    Consultix Vidis, poradim aj tak, ze o tom neviem...
    Ing. Ľubomír Janoška Novinky po dvoch dňoch - oficiálne stanovisko je také, že je možné NA POŽIADANIE vystaviť potvrdenie o úhrade dobierkovej sumy. Pri tej buzerácii, že všetci ostatní MUSIA vystaviť DOKLAD z registračnej pokladnice a to pred prevzatím tržby... no comment.
    avalik ano, maju to v obch. podmienkach ci ako to oni volaju , ze doklady vystavuju na poziadanie ... preco ale kurier nie je vybaveny tlacivami aby mohol vystavit potvrdenie o uhrade nenapisali? ... ci to si nasledne mas vystat frontu na poste koli dokladu?
    Dav Kuriér môže vydať doklad na požiadanie, ale nemusí. Tak to nerobí
    Consultix Ze preco to mozu? Lebo je to este stale ako-tak statne a my dobre vieme, co vsetko si moze stat dovolit...
    Ing. Ľubomír Janoška Lebo sliný štát, slabý občan. Silný štát, slabý podnikateľ.
      zbaliť

    Dobierka - chýbajúci doklad od Slovenskej pošty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.