Zavrieť

Porady

Riešenie problémov s výškou výživného

ahojte poraďáci, mám otázku typu rodinného práva a riešenie problémov s výškou výživného.

môj muž má výžívné na deti z prvého manželstva, len v čase určovania výšky výživného mal príjem o vyše dvesto eur vyšší, a tak podal návrh na zníženie. v návrhu opísal dôvody ako zníženie príjmu, pridali sa mu problémy so zdravotným stavom kvôli čomu potrebuje lieky každý mesiac cca asi 30 eur, byt ktorý nadobudol počas trvania s nou v manželstve jej nechal..
len na súde zdokladovala - teda len vypísala falošné doklady o výdavkoch, niektoré sme aj dokázali zdokladovať, že exka klame ale ani OS ani Kraj po odvolaní nechcel to výžívné znížiť vraj nie sú na to dôvody...
keďže sme využili opravný prostriedok a odvolali sme sa na procesné chyby, ako máme postupovať, akým postupom môžeme docieliť aby bol spravodlivý súd, kde nie jedna stranu musí zdokladovať všetko čo napíše /teda my,sme museli všetko ešte aj ročné výdavky listinnými dôkazmi/ a druhá strana nemusí nič, ten súd bol také fiasko až no... nechápem ako sa toto môže stať v právnom štáte, pričom sme spochybňovali dokonca dokazovali a aj tak súd to nezaujíma, podotýkam muž neplati malé výživné a nechcel výrazne znižovať, len chcel zo 490 eur znížiť na 400 eur, pričom má momentálne priemerný plať cca 1050 eur...
ako máme postupovať?
mimochodom na právne zastúpenie peniaze nemáme....
3 komentárov     zbaliť
ivka70 kolko je tych deti a v akom veku?
vy mate tiez deti?
JanulkaP deti sú tri - 18, 16, 10. dvaja sú na strednej, a posledny ide do 4tej triedy.
ja mám dceru ale nie s manželom.
JanulkaP mne bral súd do uvahy ako príjem danovy bonus a jej nie, tak sme aj toto napadli, ja som muslea zdokladovat doklad že nepodnikám, proste všetko všecúčko sme my museli a ona absolútne nič vôbec, aj sme napadli jej výdavky žiadali sme aby dokladovala nemusela, hovadiny bijuce do očí tam popísala, vyčíslila že minie na deti toľko penazi že to bolo akurat jej príjem vyživné tak sme napadli že z čoho plati byt a vydavky s bytom spojene a svojej osobné výdavky, tak vraj ejj pomahaju rodicia a ptom sme sa dostali k dokladom z bytového podniku a jej platu tak sme to napadli že klame a výdavky píse falošné a aj tak nič... nikoho to nezaujíma..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajka432 je offline (nepripojený) ajka432

    ajka432
    Vybrala si si partnera s tromi zavazkami, tak si musela pocitat, ze to nebude jednoduche. To vyzivne na tri deti nie je nijak vysoke, takze znizenie s najvacsou pravdepodobnstou nedosiahnete. Na matku deti mas plno vyhrad, ale nijako si nespomenula, kolko casu okrem alimentov venuje detom otec. Ved ked sa Ti nepaci, ze musi platit, poziadajte o striedavku alebo do svojej strostlivosti a nebudete musiet platit. A uz ozaj nerozumiem , preco vyska vyzivneho vzdy lezi v zaludku novej partnerke.
    JanulkaP Nemala by som vyhrady keby sa spravala normalne, ale robi naprieky, muz jej plati polku platu, detom kupuje drobne darceky na narodeniny, meniny, vianoce, mikulas atd... stretava sa raz zadva ci tyzdne, ale castokrat mamicka zabezpeci rychlo program, nie je jej nic dost, ja mam preto na nu nervy lebo sama mam dieta, a nie je nase spolocne, otec malej jej neda ani to co ma stanovene sudom, je exekuovany takze viem ake to ma matka samozivitelka tazke... otecko malu nevidel dva roky!!!!! Takze tak!!!

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vyzivne je vzdy velmi velmi citliva tema, malokedy sa najdu protistrany, ktore su spokojne obe (a zvycajne najnespokojnejsi byva novy partner niektorej strany).
    To, ze manzel nechal ex byt, nema vplyv na vysku vyzivneho.

    Pri vyzivnom plati, ze dieta sa ma podielat na zivotnej urovni rodica.
    Je irelevantne, ci matka dokazala nejake vydavky alebo nie.

    Cisto matematicky by pri 3 detoch a jednej manzelke , teda 4 vyzivovanych osobach mal byt manzelov prijem deleny na 5 casti. 1050/4 = 210.
    Teda 3 deti by mali dostat spolu nejakych 630 eur. Urcite sa zohladnuje vek a potreby dietata a pod., preto pisem, ze ide o matematiku.
    Tolko deti nedostavaju a to moze byt jeden z dovodov, preco k znizeniu vyzivneho nedoslo. Bez ohladu na dokladovanie na ktorejkolvek strane.

    Netusim, k akym procesnym chybam doslo, ked ich ked ste sa na zaklade nich odvolali, ale osobne vidim dost skepticky to ,ze by vyzivne bolo znizene na zaklade takehoto opravneho prostriedku.

    Sud nema dovod posudzovat exmanzelkin prijem, pri urcovani vyzivneho otcovi.
    Skor je lepsie sa zmierit s takou situaciou do casu, kym deti budu schopne sa same zivit. to este moze prist ziadost o zvysenie, ak deti pojdu na vysoke skoly.
    Naposledy upravil ivka70 : 29.07.16 at 08:33 Dôvod: doplnene
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JanulkaP a vôbec nie je dôvod, že zabezpečil aby mali deti strechu nad hlavou? a znížil sa mu príjem? ona vyživovaciu povinnosť nemá?
    ivka70 To je od neho slachetne, ale chces tym povedat, ze keby kazdemu nechal palac,. tak nema vobec platit vyzivne?
    Ona ma vyzivovaciu povinnost, ale ona deti zivi - ved s nimi byva a snad si nemyslis, ze 3 deti nemaju ziadne naklady. A keby aj ,stale sa maj upodielat na zivotnej urovni aj otca.
    JanulkaP nie to vôbec, práveže prehlasuje a aj robí, že výživné platiť chce a bude, ešte ani raz sa nestalo že by jej poslal po 15tom ako to robia niektorí rodičia...
    ja jej to neberiem že s nimi býva a stará a o nich, samozrejme..


    počkaj a životná úroveň otca, to je diskutabilné...
    jeho príjem klesá, oni bývajú v meste v 4izb byte s dvomi kúpeľnami mi malom trojizbovom byte na dedine, myslím že životná úroveň je kdesi úpne inde tam a tu.. oni chodia každý rok k moru, my si to dovoliť nemôžeme.... kde je potom životná úroveň?
    JanulkaP čiže v jednoduchosti povedané otec detí nemá na nič nárok, nemá nárok na život nemá nárok na liečbu svojich zdravotných problémov?
    myslím, že by mali brať do úvahy že sa im o strechu nad hlavou postaral, ona sa žiadnym spôsobom o tu nehnuteľnosť nepostarala, ano starala sa o deti, samozrejme okolo detí je starostí, ale bohužial aj zarabáť mohla aspoň niečo ale to už je jeho problém že jej to dovolil....
    ale som z toho znechutená, že pri našich výdavkoch škrtla stravné 80eur ktoré sme dali na moju dcéru že minieme, že toľko určite nepreje.. som z toho sklamaná..
    je mi jasné že tie deti potrebujú, ale na bsm súde bol dobrý sudca, ktorý jej vyčistil žalúdok ked ju nachytal že klame a nespráva sa k peniazom ekonomicky.. ach jo..
    bubkoch Ivka 70 sorry ale tolko nezmyslov si popisala v jednom prispevku ze az hroza... Nejdem ich vyvracat lebo pisem z mobilu ale zajtra mozem skusit.
    Janulka: tie keci moralizujucic zenskych si nevsimaj, nemaju nic spolocne s realitou.
      zbaliť
    Dav 30.07.16 10:48 odstránil(a) z Porady

    Riešenie problémov s výškou výživného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.