Zavrieť

Porady

Ako účtovať mesačný poplatok za POS terminál od SLSP po novom?

Po novom si SLSP sťahuje poplatky za POS terminál priamo z uhradených transakcií cez POS terminál. Vo výpise z účtu však tieto transakcie v sume mesačného poplatku chýbajú. Poplatok je však uvedený v Avíze z banky. Čo s priebežnými položkami, aby to všetko sedelo? A ako to správne účtovať? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    V zmysle zmluvy zo SLSP máš určené percento poplatku. Dopočítaj a účtuj 568/221
    (1%) ?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dida2 Myslela som tým mesačný poplatok za POS terminál, nie províziu. Účtujem v jednoduchom účtovníctve.
    KloferHladny mesačný poplatok je služba (daňový náklad) A ani tento mesačný poplatok nie je zúčtovaný na výpise ??
    dida2 nie je na výpise a ani transakcie vykonané cez POS terminál v sume mesačného poplatku. Tým pádom mi zostali na prieb. položkách. Nie som si istá, ale uvažujem, či priebežné položky, ktoré mi zostali po tomto zúčtovaní v peňažnom denníku vysporiadať cez interný doklad???
    KloferHladny Podľa mojich informácií SLSP dokáže zaslať elektronicky prehľad o POS transakciách. Na základe tohto prehľadu by som zaúčtoval výdavok (napríklad interným dokladom)
    Napr.: denná tržba
    PTO +100 tržby registračkou (tovar)
    PRIEB -10 z toho terminálom
    Obrat v banke
    PTO +10 (príjem tržieb do banky (v skutočnosti prišlo 9,90)
    PRIEB +10
    VSL 0,10 (služby)
    ale to záleži od používaného softu
      zbaliť

    Ako účtovať mesačný poplatok za POS terminál od SLSP po novom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.