Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť ohľadne prepisu auta

Dobrý deň mám takýto problém. Dávnejšie som si kúpila auto, ale keďže som sa rozviedla auto som dala prepísať na moju matku. Ale hlavná vodička som ja sama. Teraz sa mi matka vyhráža, že mi auto predá, keďže je jej. Vyššiu časť za auto som zaplatila ja. Ako mám postupovať,keď si chcem auto prepísať na seba, keďže auto súrne potrebujem? Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.
Mila123 prepáč, si dospelá? mne sa zdá akoby to nejaké dieťa, adolescent písal.....
taiko .
1. auto si prepisala na matku pred rozvodom, alebo po rozvode ?
2. kto zaplatil nizsiu cast za auto ? Mas nejake doklady o tom, kto , kolko, komu a kedy za auto platil ?
3. matka nesuhlasila s rozvodom ?
4. Opytala si sa napriamo matky, preco sa chce obohatit na Tvoj ukor ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Auto bez mamy neprepises. je jedno, kto je hlavny vodic...
    buchač To je tak, keď niekto vydumuje pri uzatváraní zákonnej poistky.
    Pre pár usporených éčiek teraz môže prísť o pár tisíc.

    Lebo podľa môjho názoru k tomu napísaniu auta na mamu prišlo jedine zo zištných dôvodov......možno išlo aj o vyhýbanie sa exekúcii...

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    poznáš dôvod pre ktorý ho chce predať, ženy majú pamäť a talent udrieť na strunu, okrem toho čo bude predávať keď nebude mať zaparkované auto ,

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ked si robila vtedy prepis na matku, kde si sa radila? Už tam neporadia tak dobre?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Chybu si urobila už pri kúpe. Pravdepodobne zo špekulatívnych dôvodov si si nenapísala auto na seba (rozvod, deľba majetku). Teraz znášaš následky tohto rozhodnutia.

    Po právnej stránke je auto vo vlastníctve tvojej mamy. Je jedno, kto koľko zaplatil, ty, ako "investor" si ho prepisom na mamu darovala mame. Ona ako vlastník s ním môže robiť čo len chce.

    Jediné, čo by si mohla urobiť, je pýtať od nej späť peniaze, ktoré si za auto zaplatila ty. Ale bude veľmi ťažké preukázať nejakú chybu alebo omyl po neviem akom čase (píšeš dávnejšie - takže to budú roky..). Ak by si sa aj súdila, a výsledky súdnych rozhodnutí sú nepredvídateľné, pochybujem o tvojej šanci na úspech.

    Ak sa po dobrom s mamou nedohodneš, nemáš možnosť získať auto na svoje meno.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Auto nie je tvoje, takze nemas co prepisovat.
    Hlavná vodička ? Zaujímavý termín... Trochu infantilné.

    Potrebujem poradiť ohľadne prepisu auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.