Zavrieť

Porady

ako odhlásiť staré auto z evidencie?

ahojte,
nemáte niekto čerstvé skúsenosti s ohlásením starého auta z evidencie? Aké sú poplatky?
Kúpili sme nové, potrebujeme sa zbaviť starej škodovky.
Prosím nejaké aktuálne info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Presný postup neviem ale myslím, že treba odniesť značky na policajný zbor kde si ho registrovala, oni urobia odhlásenie, vydajú doklad a s týmto potom pôjdeš do poisťovne ho tiež odhlásiť.
    Pripájam aktuálne info z www.minv.sk
    5. Vyradenie motorového vozidla z evidencie vozidiel

    Pri vyradení motorového je potrebné priniesť osvedčenie o evidencii vozidla alebo technický preukaz vozidla a tabuľku s evidenčným číslom vozidla, kolok v hodnote 50.-Sk.
    Osoba predloží doklad totožnosti a doklad o zaplatení zákonného poistenia a vyplní žiadosť o zmenu.
    V prípade, že držiteľom vozidla je firma, je potrebné priniesť výpis z obchodného registra (nie starší ako 3 mesiace), živnostenský list a pečiatku.
    V prípade, že je držiteľ vozidla zastupovaný alebo prítomná osoba oprávnená zastupovať organizáciu (konateľ spoločnosti, živnostník alebo osoba úradne splnomocnená), je potrebné priniesť úradne overené splnomocnenie.
    POZOR zmena: od 1. 1. 2006 už nie je možné vyradiť vozidlo na základe čestného prehlásenia potvrdeného Obvodným úradom odboru životného prostredia (vyradiť vozidlo je možné len po potvrdení zariadením, ktorým bola udelená autorizácia na spracovanie starých vozidiel)
    Naposledy upravil Evaman : 27.06.06 at 10:06

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    POZOR zmena: od 1. 1. 2006 už nie je možné vyradiť vozidlo na základe čestného prehlásenia potvrdeného Obvodným úradom odboru životného prostredia (vyradiť vozidlo je možné len po potvrdení zariadením, ktorým bola udelená autorizácia na spracovanie starých vozidiel)[/quote]

    Niečo podobné som počula, len neviem, či to je pravda, že sa tam platí poplatok 5 000,- .

    borob je offline (nepripojený) borob

    borob
    Ahoj Janka aj ja som z TT a robil som na vrakovisku priamo pri tom.
    Na likvidaciu sa musí doviezť celé vozidlo alebo aspon jeho značna časť. nestači priniesť tie časti s číslami to v žiadnom prípade. Vozidlo musí prísť aj s TP a musi tam byť majitel alebo musíš mať splnomocnénie. Auto sa skontroluje celé sa nafotí a musia sedieť MINIMALNE ČISLA KAROSERIE inak to nepreberu a TEBE HROZí POKUTA OD 5000SK. POTOM AUTO UVIDíš NAPOSLEDY. oni Ti vystavia doklad a vyplatia príspevok z recyk fondu 1000sk. možeš tam to auto priviezť aj na odťahovke. čo sa hodí to si vymontuj nepridaju Ti ani korúnu ani keby tá škodovka bolam zlatá. Zažil som tam ako deduškovia so slzami v očiach odvzdavali svoje rodinné klenoty žiguláky škodovky... eše šťastie že sa nevratili na druhý deň to je tam automasaker. Nepredavaj auto nikomu na sučiastky iba že by si to prepísal na seba inak sa ho nestrasieš iba že ho odovzdáš. Denne sme breli na spracovanie tak8 aut a dalších desať sme posielali preč lebo malu iba štítky alebo nemali auto. areal je na vypadovke na Nitru ide sa tam okolo slovnaft pumpy popri Honde dozadu
    Boro

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Chcela by som spýtať, či sa v tomto nič nezmenilo. Kolegyňa má starú škodovku 105, ktorej končí STK a ďalšou už neprejde, pretože je v katastrofálnom stave. Ako najlepšie a najvýhodnejšie je zbaviť sa takéhoto auta? Mala by kupca na niektoré motorické časti. Dá sa predať auto na súčiastky alebo musí mať papier, že ho odovzdala firme, ktorá sa zaoberá spracovaním starých vozidiel? Je aj možnosť odhlásiť auto na dopravnom inšpektoráte napr. na 50 rokov? Ďakujem.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    milagros208 Pozri príspevok
    Chcela by som spýtať, či sa v tomto nič nezmenilo. Kolegyňa má starú škodovku 105, ktorej končí STK a ďalšou už neprejde, pretože je v katastrofálnom stave. Ako najlepšie a najvýhodnejšie je zbaviť sa takéhoto auta? Mala by kupca na niektoré motorické časti. Dá sa predať auto na súčiastky alebo musí mať papier, že ho odovzdala firme, ktorá sa zaoberá spracovaním starých vozidiel? Je aj možnosť odhlásiť auto na dopravnom inšpektoráte napr. na 50 rokov? Ďakujem.
    Myslím, že doklad o zošrotovaní auta sa dá nahradiť čestným vyhlásením, že vrak auta bol zlikvidovaný ekologicky.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    počula som, že sa dá do konca októbra odhlásiť staré auto z evidencie na základe čestného prehlásenia. Viete o tom niečo?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    už som to našla:

    Vyradenie vozidla z evidencie na čestné prehlásenie

    Po 1. februári 2009 je umožnené občanom vyradiť fyzicky už neexistujúce vozidlo z evidencie na základe predloženého čestného vyhlásenia o skutočnosti, že vozidlo už fyzicky neexistuje.

    Nový zákon č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý nadobudol účinnosť 1. februára 2009, otvoril pre mnohých občanov Slovenskej republiky možnosť vyriešiť spravidla dlhotrvajúci a v súčasnosti neriešiteľný problém – ako vyradiť z evidencie motorové vozidlo, ktoré jeho držiteľ odovzdal do šrotu ešte pred tým, ako zákon o odpadoch ustanovil povinnosť odovzdávať takéto vozidlo autorizovanému spracovateľovi starých vozidiel a predložiť pri žiadosti o vyradenie vozidla potvrdenie o jeho odovzdaní na spracovanie.

    V praxi to znamená, že po 1. februári 2009 je umožnené občanom vyradiť fyzicky už neexistujúce vozidlo z evidencie na základe predloženého čestného vyhlásenia o skutočnosti, že vozidlo už fyzicky neexistuje.
    Takáto možnosť je v § 143 uvedeného zákona umožnená len v prechodnom období, najneskôr do 31. októbra 2009, pričom v čestnom vyhlásení musí držiteľ vozidla uviesť aj spôsob zániku vozidla.

    Vyradenie z evidencie vozidiel je možné urobiť na príslušnom okresnom dopravnom inšpektoráte.

    Zverejnené: 4. 8. 2009

    Prečítajte si ďalšie články z kategórie: Polícia

    ako odhlásiť staré auto z evidencie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.