Zavrieť

Porady

JÚ- ako zaevidovať preplatok z RZZP zamestnanec a zamestnávateľ?

VSZP vykonala RZZP a zaslala oznamenie o preplatku zamestnanca a zamestnávateľa.Ako zaevidovať túto pohľadávku v JÚ, keď vrátená suma za zamestnávateľa je ovplyv. daň. základ a zamestnancovi sa preplatok zdaní v mzde?Ďakujem
Myslím tým zaevidovanie pohľadávky voči ZP napr. celková pohľadávka je 140,- eur, z toho preplatok zamestnávateľa je 80,- eur - /ovplyvňuje daňový základ/ a preplatok zamestnanca je 60 eur bude zdanený v mesačnej mzde. Ale v akom členení potom celkom tento príjem uvediem v peňažnom denníku?
Spolu 140 eur pohľadávka- príjem, 8o eur ovplyvňujúci DZ a 60,-eur do ktorej kolonky?
Naposledy upravil Zorenka1 : 05.10.16 at 08:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    Nikto prosím nevie poradiť?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ja by som zaúčtovala celých 140 eur ako VOZD vstĺpci PD Odvody do fondov, v členení Zdravotné poistenie, ale mínusom. Následne by som tých 60 eur započítala do mzdy zamestnancovi a teda do VOZD v stĺpci Mzdy.

    e.la je offline (nepripojený) e.la

    e.la
    ja som preplatky z RZZP 2015 účtovala v banke: preplatok za zamestnávateľa 80 e = ostatný daňový príjem, za zamestnanca 60 e= ostatný nedaňový príjem. Považujem za OK, e.la
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Určite to nebude tých 60 eur ako nedaňové. Konzultovala som to s pracovníčkou finančnej správy. Celý preplatok si zamestnávateľ zaúčtuje ako iný zdanit. príjem a následne tých 60 eur sa zaúčtuje ako výdavok za mzdy, teda u zamestnávateľa to bude mať nulový dopad na základ dane.
    jankazimna som z toho jeleň, známa mi poradila, celu sumu preplatku dať ako výdavok s - znamienkom, v členení rozdeliť, sumu s - do fondov/preplatok zamestnavateľ/ a mzdy / preplatok zamestnanci/ tak je to spravne či?
    uko ja som to tiež takto urobila ako jankazimna
      zbaliť
    som z toho jeleň, známa mi poradila, celu sumu preplatku dať ako výdavok s - znamienkom, v členení rozdeliť, sumu s - do fondov/preplatok zamestnavateľ/ a mzdy / preplatok zamestnanci/ tak je to spravne či?
    mondes Aj takto to môže byť, pretože výdavok mínusom, je vlastne plus.

    JÚ- ako zaevidovať preplatok z RZZP zamestnanec a zamestnávateľ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.