Zavrieť

Porady

Zahraničná pracovná cesta

Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať nasledovné: Konateľ išiel na služobnú cestu do Českej republiky v dňoch 26.9-04.10.2016. Priniesol na vyúčtovanie bločky z reštaurácií platené firemnou kartou v sume 3656,03 CZK, nemal zabezpečenú stravu, nárok na stravné by mal 5400 CZK( 9x600). Ako to vyúčtovať? Ďalej priniesol na vyúčtovanie aj PHM platené v hotovosti v CZK, ( neviem či išiel autom firemným alebo súkromným), treba vytvoriť valutovú pokladňu? Nemám lístok zo zmenárne, alebo len premením CZK na EUR kurzom deň pred dodaním a zaúčtujem mimo CP na 501?A ďalej priniesol faktúru za ubytovanie na firmu v CZK platené firemnou kartou, môžem dať na 518? Alebo ako súčasť CP?Ďakujem za všetky rady!
ivka70 presunute z odpovede v inej teme do samostatnej otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Predpokladam, ze preddavok na ZPC v hotovosti nedostal = mal k dispozicii PK zamestnavatela.

    Stravne z restauracii by som uctovala ako preddavok na ZPC.
    PHL by som dala do vyuctovania ZPC, a blocek prilozila tam - bez riesenia valutovej pokladne.
    Ubytovanie, ak je FA na firmu tak 518, ostatne nahrady podla vyuctovania ZPC na 512.
    vera74 Ďakujem za odpoveď, preddavok v hotovosti nedostal, mal PK, mám to chápať, že stravné mám krátiť? Alebo môžem v plnej výške vyčísliť (9x600 CZK) sumu stravného?
    Ďakujem za odpovede!!!!!
    avalik urob tak aby to bolo pre zamestnanca vyhodnejsie:

    1. to co minul (3656,03 CZK) budes povazovat za preddavok, ako som pisala vyssie, a teda mu odpocitas z naroku (5400 CZK);

    alebo

    2. to co minul budes povazovat za stravu poskytnutu zamestnavatelom a kratis podla toho, o ktore jedlo islo

    nevidim doklady, tak ti neviem konkretnejsie poradit

    Zahraničná pracovná cesta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.