Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky a spotreba PHM pri traktore

Dobry den, prosim o pomoc s mojim problemom. Spolocnost ma osobny automobil, na ktory si uplatnuje pausalne vydavky na PHM. Teraz zakupila traktor a motorove pily, kosacky, cerpadlo - to vsetko potrebuje k svojej cinnosti PHM. Musi spolocnost uplatnovat jednotny postup pausalnych vydavkov aj pri uctovani PHM na ine, ako osobne automobily?
Ked budeme robit evidenciu prace, motohodin, traktora a ostatnych pracovnych strojov, mozem na zaklade bolockov uplatnit 100% vydavky, alebo musim ostat pri jednotnom postupe a to pausalnych vydavkoch?
Zakladna otazka teda je, ci moze firma na osobne automobily uplatnovat pausal a na pracovne stroje plnu vysku vydavkov na PHM na zaklade sledovanej spotreby?

Dakuje za pomoc.
veronikasad Čo sú to podľa teba paušálne výdavky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Mám v smernici uvedené, že na osobné auto budem uplatňovať náklady len vo výške 80% aby som nemusela robiť knihu jázd a na traktor 100%, pričom vediem evidenciu o prevádzke traktora.

    Paušálne výdavky a spotreba PHM pri traktore

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.