Zavrieť

Porady

odpisový plán

Zdravím všetkých, prajem peknú nedeľu. Nemáte náhodou niekto nejaký vzor odpisového plánu? Potrebovala by som a dosť rýchlo. Kontrola odo mňa pýta odpisový plán a ja mám iba taký, ktorý je všeobecne zapracovaný do VP smernice. Oni by chceli taký podrobnejší. Helfnite mi niekto, ak máte. Vrelé dík všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    To potrebuješ na daňové alebo účtovné odpisy ? Podľa mňa by to mal byť prehľad plánovaných odpisov podľa konkrétnych DHM. Najlepšie by to bolo dať do tabuľky v exceli. Na daňové odpisy sú nejaké tabuľky v časti tlačivá - napr. http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=299

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Skôr by som potrebovala na účtovné odpisovanie. Ďakujem ti pekne, myslím, že pomôže.
    Naposledy upravil kalkulka : 02.07.06 at 11:12

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    kalkulka
    Skôr by som potrebovala na účtovné odpisovanie.
    Taký jednoduchý vzor tabuľky na účtovné odpisy pripnem do prílohy. Je to na báze lineárnych mesačných účtovných odpisov - aj celkovú dobu odpisovania treba udať v mesiacoch. Vyplniť by sa mali len zelené kolónky a prípadne zmeniť počet mesiacov v predposlednej (žltej) kolónke, ak počet mesiacov odpisovania nebude celý rok (napr. v roku zaradenia alebo plánovaného vyradenia DHM v priebehu roka), v oranžových sú vzorce. Prebytočné riadky treba po vyplnení vymazať (dovtedy neurobí súčet odpisov), v prípade potreby sa môžu nové aj vložiť, len treba skopírovať obsah oranžových buniek kvôli vzorcom.
    Tabuľku je možné prípadne modifikovať (napr. vložiť medzisúčty za budovy, stroje a zrariadenia...), prípadne doplniť na konci tabuľky plán na ďalšie roky. A treba samozrejme "ustriehnuť", aby posledný odpis pred vyradením nepresiahol náhodou v súčte s doterajšími odpismi vstupnú cenu.
    Naposledy upravil andrej_rv : 10.11.07 at 22:35

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ďakujem krásne za šikovnú pomôcku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.