Zavrieť

Porady

Čo robiť, keď abstinujúci alkoholik zasa začne piť?

Ahojte! Moja blízka známa bola na protialkoholickom liečení asi pred pol rokom. Nedávno sa mi zdala divná, a nakoniec sa priznala, že si opäť vypila. Vravela, že to bol len skrat a že sa za to veľmi hanbí a neurobí to už. No ja sa aj napriek tomu o ňu veľmi bojím. Neviem ako jej pomôcť a čo spraviť, aby do toho opäť nespadla.

Za Vaše rady a skúsenosti veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Recidíva je bežná vec, hlavne v začiatkoch. Nie je to hanba, a netreba z toho robiť vedu, aj keď človek sa hanbí.
    Treba okamžite prestať piť a pokračovať v abstinencii. Treba si sám pre seba ďalej hľadať spúšťače a vyhýbať sa im.
    Venovať sa treba ďalej novým záujmom, kde alkohol nefiguruje.
    Nie je ani prvá ani posledná, čo zrecidivovala. Základ je pokračovať v abstinencii a nevzdávať to, aj keby ten poklesok bola "šnúra" - tzv. viacdenné pitie.
    Držíme palce

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Jednoznačne vyhľadať lekára a odbornú pomoc. Pomôcť jej môžete tak,že ju presvedčíte,a že s ňou pôjdete za jej ošetrujúcim lekárom.
    Naposledy upravil Anika61 : 30.12.16 at 20:32
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lucinka007 myslíte, že je potrebné to hneď riešiť takto? bojím sa, že toto riešenie odmietne, keďže mi povedala, že sa to už nestane a že jej mám veriť
    dmc kazde porusenie absencie je potrebne riesit.
    Anika61 Ja si myslím,že áno vidíte sama,že po pol roku siahla po alkohole znovu a možno aj skôr,len ste si to nevšimli.....žiaľ sama dobre viete,že aj keby vám to odprisahala" je to tak,že sa tomu nedá veriť.....a ten lekár a odborná pomoc nie je za trest,ale na to aby jej pomohli.....aj keď nie som odborník,viem,že abstinujuci alkoholici mávajú recidívy a je veľmi potrebná v tom prípade spolupráca s lekárom.
    kukučka Lucinke:
    Môže to byť pravda a nemusí. Ty jej môžeš veriť, ale ona to musí dokázať. Sú takí.
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    V prvom rade v abstinencii je pevna vola a odhodlanost. Ak ta chyba, neda sa nic robit. Je pozitivne, ze sa priznala, treba ju povzbudzovat, ale mala by byt v dohlade odbornikov ...bud na skupinovych, ci individualnych terapiach.
    afrikánka Je pozitívne, ak sa niekto prizná, dá sa ovplyvniť, povzbudiť... V opačnom prípade pri príznakoch zlyhávania treba neodkladne "zatvoriť" opätovne do liečebne. Ženy sa obzvlášť ťažko zbavujú závislostí akéhokoľvek druhu.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    navštevuje A klub? chodí na kontroly na psychiatriu? chodí za psychológom?
    lucinka007 niekedy ešte navštevuje svoju liečebňu, keď majú Aklub, ale o inom neviem.
    bettylou Sviatky sú riziková zóna

    Čo robiť, keď abstinujúci alkoholik zasa začne piť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.