Zavrieť

Porady

Neopravneny zaber polnohospodarskej pody na nepolnohospodarsky zamer § 19 zakona c. 220/2004 Z. z.

Zdravim,
na pozemku - druh pozemku: zahrada bola este za sociku postavena chata -stavba je zapisana na LV so supisnym cislom. Parcelne cislo pod chatou je rovnake ako parcelne cislo celej zahrady - pozemok pod chatou nebol vynaty - takto som to kupila. Chatu som zväčšila a chcem to usporiadat aj pravne. Na Pozemkovom urade mi najprv povedali, ze kedze bolo zväčšenie realizovane po 1.4.2004 - bude zosuladenie skutkoveho stavu so stavom evidovanom v katastri (neopravneny zaber poln. pody na nepolnohosp. zamer §19) - že to bude bez pokuty. Pri dalsom stretnuti mi pracovnik uz tvrdi, ze to musi byt s pokutou. Okrem toho mi pocital celu plochu chaty - nielen tu zväčšenu cast. Ako to ma byt? Kedy to je bez pokuty a kedy s pokutou - za akych podmienok? POZN.:Okrem toho som pred zväčšením do hlbky 30 cm -podu z miesta, kde som planovala zväčšenie -vybrala a rozniesla po pozemku, a az tak realizovala zväčšenie chaty - je to este stale vidno - zvysena uroven pody v urcitych castiach zahrady - nie som si ista, ci to nejako suvisi a ci mi to vie pomoct, ale narobili sme sa tam, poctivo som zachranila pôdu - mohla som si usetrit kopu driny, naklady na dovoz makadamu, stroj na utlacenie... - aj tak obidem na milu jarmilu.
Otazka: Je pokuta opravnena vzdy? Kedy nie?
Dakujem - prosim o kompetentnu odpoved, Ika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Zákon c. 372/1990 Zb. o priestupkoch

    § 20
    Zánik zodpovednosti za priestupok
    (1) Priestupok nemožno prejednať, ak od jeho spáchania uplynuli dva roky; nemožno ho tiež prejednať, prípadne uloženú sankciu alebo jej zvyšok vykonať, ak sa na priestupok vzťahuje amnestia.

    (2) Do plynutia lehoty podľa odseku 1 sa nezapočítava doba, počas ktorej sa pre ten istý skutok viedlo trestné stíhanie.

    __________________________________

    Tam je lehota, do kedy možno udeliť sankciu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivkaku Plati to aj pre tento pripad? Moze byt v nejakej inej casti alebo v inom zakone "o pozemkoch" - nejaky paragraf, ktory toto neguje alebo mu dava pravo ma pokutovat aj po uplynuti 2 rokov? Dakujem za odpoved, Ika
    Miloš Mičega - CIMOM TN Priestupok len do 2 rokov.
    ivkaku Zdravim, dakujem, este jednu otazku: moze byt toto: neopravneny zaber poln. pody na nepolnohosp. zamer §19 - charakterizovane inak ako priestupok?? - vid vyssie, Dik, IKa
      zbaliť

    Neopravneny zaber polnohospodarskej pody na nepolnohospodarsky zamer § 19 zakona c. 220/2004 Z. z.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.