Zavrieť

Porady

Dopredu odpracovaný náhradný pracovný deň - tzv.Flexi

Pozdravujem všetkých poradcov,

mám takúto otázku - zamestnávateľ nám prikázal prísť v jednu sobotu do roboty s tým,že to bude dopredu odpracovaný pracovný deň za niektorý deň v roku,keď nebude robota - tzv.flexi. Ja som tú sobotu odrobiť neprišiel. No a zamestnávateľ mi vo výplate za mesiac s tou sobotou strhol mzdu za tú sobotu,že som ju neodpracoval. Má na to zamestnávateľ nárok takto strhnúť mzdu dopredu ? Ja si myslím,že nie. Potreboval by som to ale podporiť paragrafom,ktorý sa mi zatiaľ nepodarilo nájsť.

Vopred ďakujem za odpoveď.
10 komentárov     zbaliť
veronikasad Napíš to prosím trošku zrozumitelnejšie. Odpracoval si napr. zákl.fond prac.času 168 hod. a zamestnávatel ti preplatil len 160 ?
peterbub tá sobota bola mimo zákl.fondu prac.času,bola akože nadčas ale nebol to nadčas,zamestnávateľ ju vysvetlil ako náhrada za niektorý prac.deň v nasledujúcich mesiacoch,keď nebude robota a my budeme doma.on mi dopredu strhol peniaze z výplaty za niektorý deň v budúcnosti,ktorý on chcel aby sme odpracovali tú danú sobotu
veronikasad prepáč, nerozumiem ti. Zaplatil ti o jeden deň menej z toho čo si skutočne odpracoval v danom mesiaci ?
peterbub nie,nie.On chcel aby som odpracoval tú sobotu,ja som ju neodpracoval,on to chcel ako náhradu za deň v budúcnosti keď nebude robota a my budeme doma,a keďže som tú sobotu neodpracoval tak mi z výplaty stiahol peniaze za neodpracovaný deň v budúcnosti
veronikasad zamaž osobné údaje a prilož výplatnú pásku.
peterbub nejako to skúsim,ale až zajtra.zatiaľ vďaka.
ivka70 Bol to nariadeny nadcas?
peterbub to podľa mňa nebol nadčas,pretože zamestnávateľ to zdôvodnil ako práca za niektorý prac.deň v nasledujúcich mesiacoch keď nebude robota a my budeme doma
Ing. Ľubomír Janoška Príkaz na prácu v sobotu bol písomný alebo ústny? Ak bol písomný, prilož sken bez osobných údajov.
peterbub skúsim,ale až zajtra.vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dopredu odpracovaný náhradný pracovný deň - tzv.Flexi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.