Zavrieť

Porady

faktura na zaniknutu s.r.o.

mam klienta, treba mu vyfakturovat sluzby. na nete som zistila, ze jeho firma je zaniknuta. ak sa urobi faktura na zaniknutu s.r.o., ake su nasledky? (aby som mu mohla argumentovat, ked sa bude ,,osivat,,.)
Prosim, poradte, dakujem.
Naposledy upravil taiko : 16.01.17 at 13:10
6 komentárov     zbaliť
Ing. Ľubomír Janoška Doplň prosím ťa zadanie o informáciu, či odberateľská firma existovala v čase odovzdávania/preberania služby (predpokladám, že v čase objednávania alebo podpisu zmluvy existovala a objednávka/zmluva je platná?)
arretha ahoj, nie, neexistovala. sluzby mam fakturovat na rok 2017 a firma je zaniknuta od 06/2014. len ked som si pozerala firmu cez registre, tak som zistila, ze uz davno nefunguju.
Ing. Ľubomír Janoška @aretha
potom ale nemôžeš tvrdiť, že si mu odozvdala služby (?)
arretha je to fakturacia clenskych prispevkov na rok 2017.
mam v tom trochu chaos, lebo podla orsr je ,,iba,, v likvidacii a na finstat.sk je napisane, ze je zrusena...
Ing. Ľubomír Janoška Záväzná je informácia v obchodnom registri => kontaktuj likvidátora.
Consultix Ak klientovi nieco "treba", tak neviem, neviem. Mne ked treba, tak idem na koniec chodby, mame tam na to urcenu miestnost...
Ake zadanie, taka odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ahoj, nie, neexistovala. sluzby mam fakturovat na rok 2017 a firma je zaniknuta od 06/2014. len ked som si pozerala firmu cez registre, tak som zistila, ze uz davno nefunguju.
    Ako mohla byť alebo ešte len bude poskytnutá služba firme, ktorá už 3 roky ani nie je? To snáď ani nie je možné. Nevysvetliš bližšie?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arretha ide o fakturaciu clenskych prispevkov do klubu. klient mi tvrdi, ze su ,,iba,, v likvidacii, tak to sedi aj podla orsr.sk, ale podla finstat.sk su zruseni. minuly rok sme si to nevsimli a vyfakturovali im. zaplatili bez problemov....
    Soňa K Ako napísal predpísač, podstatné sú info v OR, zrejme im členstvo povinne vyplýva zo zákona, ak platia, fakturuj.
    arretha ok, dakujem za odpoved, vidim, ze na finstat sa spoliehat neda.... pekny den.
      zbaliť

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Za roky 2015 a 2016, keđ neexistovali, Ti platili ?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arretha ano, platili
    Soňa K Toto je mínuska za čo ? Za to, že sa snažím odpovedať k veci a preto sa pýtam ďalšiu informáciu ? Velebnosti, tudy cesta nevede !
    Soňa K To nepíšem arrethe, od nej by to naozaj bolo nelogické.
      zbaliť

    faktura na zaniknutu s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.