Zavrieť

Porady

Účtovanie odbornej literatúry

Ako sa v JÚ účtuje kúpa odbornej literatúry? Ako režijný výdavok alebo ako iný odpočítateľný?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jasa je offline (nepripojený) jasa

    jasa
    Ahoj, nakup odbornej literatury sa dava do prevadzkovej rezie. Este dodavam, ze odborna literatura ma suvisiet s danou podnikatelskou cinnostou.
    Ak sa jedna o odbornu literaturu, ktora nesuvisi s podnikatelskou cinnostou, tak to das do inych vydavkov, neovplyvnujucich zaklad dane.
    Naposledy upravil jasa : 11.07.06 at 11:46

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Súhlasím a dodávam, vytvor si na to analytické členenie, ja to účtujem ako kanc.materiál, knihy...

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ja osobne to tiež dávam do réžie, ale stretla som sa - práve pri jej čítaní - že odborná literatúra je pre nás materiál.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    abel
    Ja osobne to tiež dávam do réžie, ale stretla som sa - práve pri jej čítaní - že odborná literatúra je pre nás materiál.
    Súhlasím, to isté som napísala ja : ako kanc.materiál, knihy...

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Vlasti, ale myslela som účtovať to do stĺpca "nákup materiálu" a nie do stĺpca "prevádzková réžia" - na konci roka vo výkazoch o PaV by to bolo tiež v inej položke. S týmto som sa stretla, že by to tak malo byť, ale ako som písala, tiež to dávam do réžie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    abel
    Ja osobne to tiež dávam do réžie, ale stretla som sa - práve pri jej čítaní - že odborná literatúra je pre nás materiál.
    KeĎ sa účtuje ako materiál, potom na konci roka vo výkaze o majetku a závňzkoch to tiež uvádzaš ako materiál na sklade? V akej hodnote a počte? Ako robíš k tomu inventarizáciu?

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    V jednoduchom účtovníctve je to určite prevádzková réžia, a v podvojnom sa to účtuje ako materiál.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    smith
    KeĎ sa účtuje ako materiál, potom na konci roka vo výkaze o majetku a závňzkoch to tiež uvádzaš ako materiál na sklade? V akej hodnote a počte? Ako robíš k tomu inventarizáciu?
    No veď som písala, že to tiež účtujem do réžie, ale že som sa dočítala, že správne by to malo ísť do materiálu. A keby som to tam dávala, tak žiadny materiál na sklade, veď ja to okamžite spotrebujem .

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    asi sa to myslelo akoze "rezijny material", co znamena rezia ;-) ine vysvetlenie tejto zahady nemam, pretoze material je nieco, co vstupuje do podstaty vyrobku,a pri kancelarskej praci sice vytvarame vselico az cokolvek ;-), ale vyrobkom by som to asi predsa len nenazvala ;-) papa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.