Zavrieť

Porady

EXCEL-Súčet buniek na základe podmienok stĺpca a riadku.

Dobrý deň.
Zasielam len taký výňatok zo zošita čo som spravil , ale najväčší problém mám sčítať bunky na základe nejakých podmienok v riadku a stĺpci. Ešte v jednom by som samozrejme vedel , ale ak tých stĺpcov bude napr.200 , tak sa mi fakt nechce do príkazu vpisovať kaťdý stĺpec samostatne. Prosím o radu.
Ďakujem.
Link:
https://drive.google.com/open?id=0B7...0x6V2xGMzRsUms
Kabaka123 ja som označila január a suma v pravo dole sa rovnala sume dosiahnutej vzorcom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Ponúkam 2 riešenia pomocou kontingenčných tabuliek (kt).
    1. kt načíta údaje z hárku a zobrazí súčty
    2. KTPQ pomocou PowerQuery (PQ v názve listu) spracuje (pomocou PQ) vstupné údaje do tabuľky a zobrazí pomocou napr. troch kontingenčných tabuliek.
    Naposledy upravil mepex : 25.02.17 at 06:09
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    koikoi1 Ďakujem za odpoveď , ale celkom sa nevyznám v tej tabuľke. Je to zbytočne komplykované , aj keď sa mi ľúbi ako sa to dá ešte porozdelovať na akcie , zamestnancov atď.
    Problém sa mi vidí v tom , že sú to už statické tabuľky a neprepočítavajú údaje priebežne ako sa zadávajú do "hárok1" (napr. ako je to pri vzorcoch).
    Ďaľšia vec čo sa mi nezdá , ako píšem , je to len výňatok z veľkého zošitu a tých akciií môže byť napr.200 a to všetko by mi vlastne (200 stĺpcov) vypisovalo , čo je zbytočné.
    Ešte si to popozerám , musím si aj niečo naštudovať, celkom sa mi tieto kontigešné tabuľky zalúbili
    Aj tak veľmi pekne ďakujem
    mepex Neviem od kadiaľ máte informácie, ale kontingenčné tabuľky NIE SÚ?! iba statické. Stačí byť v kt a z ponuky dať aktualizáciu údajov (tým sa do kt prenesú všetky zmeny zo zdroja). Toto platí na kt.
    List KTPQ, potrebuje existenciu PQ. V ňom je vyriešené, že zdroj môže mať x riadkov aj y akcií bez potreby ďalších úprav. PQ sa dá stiahnuť a nainštalovať ako doplnok od verzie 2010 a vo verzii 2016 je už obsiahnutý.
    Potom pre PQ, vložíte údaje do zdrojovej tabuľky a dáte aktualizovať výstupnú tabuľku PQ a všetky kt na PQ liste, a máte výsledky to vyrátané (stačí už iba filtrovať).
    koikoi1 Aha. Tak ďakujem . No budem sa musieť s tým pohrať. O PQ počujem prvý krát...
      zbaliť

    EXCEL-Súčet buniek na základe podmienok stĺpca a riadku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.