Zavrieť

Porady

Zasuvka

Poradí mi niekto ? Je v nej aj prúd z fázy a nejde žeby bol odyjdený nulák?
IMG_20170226_203643.jpg  
misoft To ti kto takto zapájal? Veď je to všetko v rozpore s normou, bezpečnosťou. Zavolaj toho "odborníka" nech sa chytá jednotlivých drôtov a nech sa drží napr. radiátora. Ak ho švacne - budeš vedieť, kde je fáza a o jedného "elektrikára" bude menej.
Vraví sa "Dobrého elektrikára elektrina nekopne". A vieš prečo? Pretože sú si vedomí, ako to majú zapájať. Ale "elektrikára" kopne len raz, ale poriadne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    ajajjjaaaaj.. v zasuvke je pipik hore a faza v lavo......toto je vsak problem. ked si fotku otocis pipikom hore (co ma byt ochranny vodic) tak fazu mas privedenu na pravu stranu a v lavo mas spojeny pracovny vodic s nulakom (ochrana nulovanim pri 2 zilovej sustave) Ak si to zapajal ty - daj si "po papuly" a zavolaj odbornika. Tu konci sranda a zacina ist o zivot.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    To zapajal mäsiar? Kolík má byť hore a fáza vľavo. Je to zle aj keby bola fotka hore nohami. Ak je takto robený aj zvyšok, zavolaj si radšej elektrikára. Ak máš šťavu a spotrebič nejde, pravdepodovne je niekde prerušený nulák. Tie kilometre odizolovaného kábla, no hnus.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    zk24, Chobot, afrikánka
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    1

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Mas doma iba jednu zasuvku? Snad viacero.
    Na toto netreba elektrikara, to zvladne kazdy.
    Vypni poistky, otvor origo zasuvku, poobzeraj a tento nepodarok urob podla "vzoru".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.