Zavrieť

Porady

Zdravotný preukaz pre prácu v potravinárstve len pre jedného zamestnávateľa?

Platí zdravotný preukaz pre prácu v potravinárstve len pre jedného zamestnávateľa? Dnes keď som si ho bola vybaviť u lekárky tak požadovala názov zamestnávateľa, lebo sa to tam vraj musí uvádzať. Doteraz som s tým nemala problém a zamestnávateľ tam určený nebol. Keď budem chcieť pracovať u iného zamestnávateľa budem si musieť vybaviť ďalší preukaz hoci tento budem mať platný? ďakujem za odpovede
misoft Podľa mňa - platí to na osobu, ktorá bude pracovať s potravinami - nie na zamestnávateľa.
Bolo by predsa nelogické, aby zamestnávateľ mal zdravotný preukaz a pritom by (možno) zamestnal nositeľa infekčných chorôb. Okrem toho držiteľ zdrav. preukazu (myslím) každé dva roky musí jeho platnosť obnovovať - čo istotne obnáša i lek. vyšetrenia.
A zamestnávateľ sa určí prvý, je tam aj miesto, kde sa uvedie iný zamestnávateľ, ak sa zmení....
http://www.indexnoslus.sk/wp-content...ny-preukaz.jpg
kopretinka zdravotný preukaz je na furt,mám ho 15 rokov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    štandardtné tlačivo. Žiadna novinka. Ale pozrela som si vyhlášku a : § 22
    Epidemiologicky závažná činnosť
    (1) Epidemiologicky závažnú činnosť môže vykonávať len osoba odborne spôsobilá a osoba zdravotne spôsobilá.
    (2) Zdravotnú spôsobilosť preukazuje osoba potvrdením o zdravotnej spôsobilosti, ktoré jej na základe lekárskej prehliadky vydá lekár.13) Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti obsahuje meno a priezvisko osoby, dátum narodenia, trvalé bydlisko, dátum vydania a povinnosti osoby. Lekár súčasne osobu poučí o jej právach a povinnostiach a o tom, že ho pri ochorení musí vyhľadať.
    (3) Pri každom lekárskom ošetrení je osoba, ktorá vykonáva epidemiologicky závažnú činnosť, povinná upozorniť lekára na druh vykonávanej epidemiologicky závažnej činnosti. Tieto skutočnosti zaznačí lekár do jej zdravotnej dokumentácie.
    (4) Odborná spôsobilosť sa preukazuje podľa charakteru epidemiologicky závažných činností diplomom, vysvedčením vzdelávacích inštitúcií, ktoré sú uvedené v prílohe č. 6, alebo osvedčením o odbornej spôsobilosti vykonávať epidemiologicky závažnú činnosť.
    (5) Ak bude osoba krátkodobo vykonávať epidemiologicky závažnú činnosť na zotavovacích podujatiach pre deti alebo v iných sezónnych aktivitách, vyznačí lekár do potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti jeho platnosť najdlhšie na tri mesiace od jeho vydania; táto osoba odbornú spôsobilosť nepreukazuje.
    (6) Ak epidemiologicky závažnú činnosť vykonáva žiak v rámci prípravy na povolanie, preukazuje len zdravotnú spôsobilosť podľa odseku 2.
    Naposledy upravil willma : 27.03.17 at 11:15
    234.jpg  
    Anka2309 čiže podľa vyhlášky tam nemusím uvádzať zamestnávateľa hoci tam kolónka na to je?
    willma vytlačila bz som si a ukázala lekárke , mimochodom 585/2008

    Zdravotný preukaz pre prácu v potravinárstve len pre jedného zamestnávateľa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.