Zavrieť

Porady

ako ostrihat sliepkam kridla,aby nevylietavali z ohrady

prosim vas o radu,ako ostrihat sliepkam kridla-ktore peria,ako a kolko im odstrihnut,lebo stale nam vyletuvaju z ohrady a robia skody. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Proti preletovaniu pristrihni letky na jednom krídle.
    Tým pádom sliepka nedokáže udržať balans pri lete a vždy zapikuje na stranu k zemi.
    Po niekoľkých neúspešných pokusoch o vzlet ich to prejde.

    Krátkodobo pomáha aj zlepenie letiek lepiacou (najlepšie balíkovou) páskou, aby nemohla roztiahnuť krídlo.
    Letky su c.1 na obrazku ,skus postupne, max. asi 1/2 pierka.
    kridlo.jpg  
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Podobný princíp, ako keď lietadlu nefungujú klapky na jednom krídle - tiež zapikuje do zeme.....
    zuzana tothova9 dakujem
    branislavp misoft, tie letky sliepke pre niečo narástli, príroda je múdra. Nech sa ostrihajú i v čo najmenšej miere, sliepočku to už len z vonkajšieho pohľadu poznačí, už nemá vzhľad zdravej peknej sliepky, nehovorím o znefunkčnení pohybu a ostatných činností, pri ktorých si sliepočka pomáha práve týmito letkami a krídlami, veď predsa nato ich má, aby mohla riadne fungovať..
    misoft Neškriepim sa.... ja som to predsa len tak - humorne - z oblasti aviatiky.....
      zbaliť

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Radšej navýš ohradu tak, aby sliepky neprelietali. Ostrihať krídla sliepke určite nie
    Veď to sliepke narušíš celkovú stabilitu a prirodzený rozbeh - lietanie. Môj názor.
    petmar Sliepkin metabolizmus robí všetko možné, aby perie rýchlo dorástlo a prejaví sa to aj na horšej znáške. Tiež (kedysi keď som choval) ma to rýchlo prešlo a zvýšil som plot. Dobré by bolo aj zhora hodiť nejakú sieť či striešku

    ako ostrihat sliepkam kridla,aby nevylietavali z ohrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.