Zavrieť

Porady

ako postupovat - nehoda - plnenie Uniqa

V novembri som mal nehodu na dialnici , vodic z praveho pruhu mi vosiel v tesnej vzdialenosti do mojho pruhu - laveho podstatne nizsou rychlostou takze nebola moznost zrazke zabranit. Privolana dialnicna policia vykonala setrenie, vodic sa priznal , bola mu na mieste ulozena blokova pokuta, , spolu s policajtom sme spisali zaznam o nehode. Vinnik bol poisteny v Uniqa. Pre mna sice starosti a zdrzanie , ale auto nebolo nepojazde zasiel som teda domov. Oznamil vsetko telefonicky a cakal na obhliadku. Obhliadajuci prisiel za 2 dni , povedal rozobrat a ze pride znova . V neautorizovanom servise sa rozobralo este v ten den, ale mal cas az asi za 4-5 dni . Kedze sa jedna o auto kde druhovyroba dielov neprichadza moc do uvahy ( honda ) , zistoval som si podla obhliadky co kolko stoji . Poistovna vyzadovala zavaznu kalkulaciu opravy aj ked jedine co som mal zistene boli ceny dielov . Super a ako ju asi tak neautorizovany servis vie poskytnut ked nik nevedel ci diely pridu nalakovane , ci bude treba rovnat prednu cast atd. 2 tyzdne natahovania o nejakej zavaznej kalkulacii kym som nezdvihol do telefonu hlas a nesiel do servisu SEAT kde mi vedeli na zaklade obhliadky v nejakom programe spravit kalkulaciu zaplatil som 30€ a medzitym prisiel mail ze schvaluju opravu ak nepresiahne 6300€ - toto im trvalo 2 tyzdne aby napisali ? Prezil som vianoce nik nerobil takze som bez auta , diely isli niekde z Japonska takze realne som mal auto az na konci marca hotove. poslal som fakturu kopiu blocku suma necelych 6200 aj ked som realne za rozne srobky a stople doplacal nie malu sumu.

A teraz to prislo : Plnenie - setrenim sa zistilo ze nesiete 50 percentnu vinu a teda zaplatili polovicu z faktury , tych 30€ co som zaplatil za ich kalkulaciu a dolozil som tiez uplne ignorovali. Na zaklade akeho setrenia prisli k takemuto zaveru ? Preco 4 mesiace nik z poistovne nepovedal ze nesiem vinu ale len ked treba plnit ? Odkedy je poistovna opravnena riesit vinu zavinenia ak bola pritomna POLICIA a vinnik bol urceny a priznal sa ?
Ako sa mam branit voci tomuto podvodu ? Ako postupovat ?

. Poistovna zrazu nema potrebu odpovedat na maily - mame na to 30 dni tak cakajte. Na podpisanych likvidatorov zrazu nema nik na call centre kontakt, a zeny na Call centre su naucene rapotat to co si viem precitat aj sam.
Naposledy upravil ivka70 : 13.04.17 at 11:58 Dôvod: preklep
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    ak v Správe o nehode a aj policajnej správe bol jasný vinník, aj to podpísal, tak odvolanie, v ktorom spomenieš médiá, súdy (už to má význam, nakoľko ide o vyššiu sumu), takisto podnet do NBS a SKP (Tieto dve s týmto síce nič nemajú, ale ako hrozba možno postačí). Poslať doporučene, prípadne ísť osobne na pobočku, dať si kópiu oraziť, počkať tak týždeň, dva a keď sa nič nebude diať, hurá do telky a právnikovi.

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    všetko sa odvíja od správy polície. ak ste nehodu nezavinili ani čiastočne, viem ako na to
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dmc to je suuuper ze vies ako na to....Suuuppeer. !!!
    Martuk chlape, reaguješ na viac ako 6 mesiacov starý príspevok.
    dmc ja reagujem na vcerajsi prispevok od preboha.
    preboha pri rýchlosti práce poisťovne to nie je žiadna doba....
      zbaliť

    ako postupovat - nehoda - plnenie Uniqa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.