Zavrieť

Porady

potrebujem poradit so zvukom

na noteboku mi nefungujú slúchatká stále je počut zvuk čo mám urobit aby mi slúchatka tak ako majú sú nové tým nič nieje iba v noteboku je chyba neviem kde poradíte ?
3 komentárov     zbaliť
kopretinka keď nefungujú,tak ako môžeš počuť zvuk? či čo konkrétne na nich nefunguje?
babicka1 práve že zvuk je v poriadku len ked chcem počuvat cez slúchadlá tak mi to ide aj cez ne aj normálne že to počujú aj druhy
misoft Čítam, čítam.... asi bude chybička v konektore (v tej "dierke") - pretože by teoreticky po zasunutí toho Jack kolíka malo odpojiť vnútorné repráky - buď sú nejako ohnuté kontakty, alebo je tam nejaká špinka, ktorá to prepojuje....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vymen sluchadla.
    Zjavne konektor, ktory je na nich, nie je urceny pre tvoj NB (aj ked pasuje, nema dostatocnu dlzku na to, aby vypol reproduktory).
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Tiež dobrý postreh a dedukcia....až mi je to divnô, že koľko toho vieš....
    Nie si náhodou kríženec nejakej Miss a IT guru?
    ivka70 skor ten IT guru ako ta miss
    Ing. Ľubomír Janoška Ivka, nedobre si poradila. Rozpájacie kontakty zásuvky sú v rovnakej "hĺbke" ako pripájacie kontakty jacku. Takže ak sluchátka hrajú, jack má dostatočnú dĺžku.
    ivka70 Moze byt, ale mali sme podobny problem s iny mzariadenim ak oNB, tak vymena slúchadiel pomohla.
    misoft Ingelér.... žiaľ, existujú výrobky, ktoré síce majú typizovaný Jack konektor, ale hmota, ktorá kryje pripojenie vodičom môže byť o 2-3 mm väčšia a už to stačí, aby sa kontakty nezopli.
    Dávnejšie som riešil - nie síce Jack, ale napájací konektor, ktorý po zasunutí na doraz nenapájal - problém bol v konci konektora, ktorý bol len o 1,5mm dlhší a už sa kontakty nespojili http://www.elektro-obecnice.cz/shop/detail/806-110.jpg - obyčajných 1,5 mm!!! Bol to výrobný nepodarok, ktorý prešiel kontrolou... I to sa stáva.
    Ing. Ľubomír Janoška Problém môže byť naozaj v rozmeroch jacku, ale - vzhľadom na konštrukciu - logicky skôr tenký konektor spôsobí problém néž krátky. Tenký konektor síce dosadne na kontaktné plôšky, ale ich neodtlačí dostatočne od kontaktov na reproduktory (presnejšie reproduktorový zosilňovač).
    ALE môže byť v hre aj niečo úplne iné - elektronické spínanie podľa impedancie pripojených sluchátok. Ak majú príliš veľkú impedanciu, elektronika ich "nevidí" a neodpojí reproduktory.
    V konečnom dôsledku pomôže iba metóda pokusov a omylov.
      zbaliť

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    tu je riešený opačný problém, aby bol zvuk v sluchátkách aj v reproduktoroch, zvuková karta je Realtek, tak to skús obrátene
    http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=920&t=1188696

    potrebujem poradit so zvukom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.