Zavrieť

Porady

excel-nastavenie

prešiel som na excel 2017 a rad by som zmenil,upravil:
a: farbu rámčeka aktívnej bunky aby to bolo výraznejšie - nie rámček tabuľky.
b: doplnil navigačné tlačidla v spodnej lište o prvá a posledná karta.
Skúšal som prejsť rôzne nastavenia, možnosti ale nikde to nemôžem nájsť.

predom ďakujem



Ano, ide o excel 2016, V priloženom súbore je pôvodný excel 2003, kd eje ohraničenie bunky výraznejšie a taktiež sú štyri navigačné tlačidla.
Naposledy upravil isofruit : 10.05.17 at 11:17
photo-845.jpg  
2003.jpg  
1/1
Kabaka123 však prvá a posledná karta sú v exceli automaticky (mám síce excel 2003 a 2007 ale je to rovnaké) ohraničenie aktívnej bunky sa podľa mňa nedá zmeniť, je to nastavené od výroby

doplnenie - máš pravdu, pozerala som obrázky excel 2016 a tie navigačné tlačidlá tam chýbajú od výroby
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    .
    Dobrý deň,

    farba aktívnej bunky sa v nastaveniach meniť nedá, môžete skúsiť zmeniť Motív (Theme), či sa Vám nebude lepšie na to pozerať, Karta Súbor, Konto... Prípadne cez VBA, ale z môjho pohľadu zbytočné, je to vec zvyku, len to chce času trošku.

    čo sa týka navigačných tlačidiel, tak na prvý alebo posledný pracovný hárok sa dostanete CTRL + klik na navigačné tlačidlo so šípkou doľava alebo doprava

    v novších Office na školeniach vždy odporúčam, aby si vyskúšali do navigačných tlačidiel kliknúť pravým tlačidlom myši, a potom buď výberom alebo dvojklikom alebo prvým písmenom z názvu hárku sa navigovali (vyskúšajte a uvidíte, ak máte veľa hárkov, tak je to prudko návykové )

    .
    Kabaka123 ale tie navigačné tlačidlá sú pohodlnejšie, škoda, že toto zrušili

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.