Zavrieť

Porady

Ako vypáliť novú rúru, aby viac nesmrdela?

Ahojte, najprv som rúru umyla špongiou a vodou (sklo som už medzičasom umývala aj čistiacim – kvaplo mi zo sporáka naň). Teraz ju vypaľujem na najvyššom 250 stupňovom ohreve (tvrdili v manuáli) a že 30 min. (vypaľujem už dlhšie a stále to smrdí). Nenapísali, či s dolným, horným ohrevom alebo ventilátorom, tak som dala všetko. Neviem však, či sa vypaľuje s plechom s vodou alebo bez? Ako ste sa vy zbavili zápachu a smradu z rúry? Ako na to?

Piekli by ste na nej, aj keby ešte trochu smrdela?
Naposledy upravil MySpace : 11.05.17 at 17:50 Dôvod: rozšírenie o jednu otázku naviac k téme
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    nebolo treba nič umývať, len zapnúť a podľa návodu vypáliť, nechať otvorené dvierka na vyvetranie, možno zopakovať a už len vypekať, nie je potrebné tomu venovať čas, vypáliť a už používať

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Vypaľujú sa ohrievacie telesá v rúre a preto je potrebné ich všetky zapnúť, či naraz, alebo samostatne, to je na užívateľovi.Ak sa ti počas používaní rúry časom znečistí priehľadné sklo na dverách rúry, neurob chybu a nepouži čistiaci prostriedok obsahujúci brúsne častice, ani nečisti kovovou škrabkou pretože na skle môže vzniknúť škrabanec a sklo pri zohriatí môže prasknúť.Po doplnení otázky, áno aj keď rúra trochu zapácha kľudne môžeš piecť.
    Naposledy upravil sosak : 11.05.17 at 18:24
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft A čistiť studené sklo - nie rozohriaté... Ak sa dá demontovať - vybrať a namočiť..... potom to ide dole.
    sosak Novodobé rúry majú sklo v dverách nalepené a to niekedy nevydrží a celé odpadne, bola tu na Porade takáto téma a zákazníčka mala hlavu v smútku....
    MySpace Ja mám šporák Amica. Ten má našťastie nelepené, len sa rozoberá, bola som prekvapená, keď som ho prvý krát demontovala. Ale verím, že sa to deje a navyše keď človek nemá skúsenosti, tak ani nevie pri kúpe, že na čo si dávať pozor.
    MySpace Ďakujem, tiež tam varovali. Ja som to sklo čistila v minulosti jarou a okenou. Ta by nemusela, či? Už to konečne prestáva smrdieť, je to lepšie. Už len trošku zapácha.

    Nevedela som, či otvorenú alebo uzavretú rúru treba mať, tak som chvíľu tak a chvíľu tak. Chvíľu s vodu na pekáči, chvíľu bez a skúsila som teraz aj ocot s vodou na záver. Snáď už to bude, neviem sa dočkať pečenia.
    Žabinka spomenula som si, keď sme si kúpili rúru so sklenenými dvierkami, tak sme všetci sedeli na zemi pred rúrou a hľadeli ako sa pečú kurence..
    sosak Ja používam prášok na pranie, je to silný detergent, samozrejmosť sú gumené rukavice. Nakoniec dobre opláchnuť vodou.
    Žabinka na čistenie sklokeramického sporáku aj sklenených dvierok používam tekutý cif.. a aj na krbové sklo.. nič lepšie som doteraz neobjavila..
      zbaliť

    Ako vypáliť novú rúru, aby viac nesmrdela?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.