Zavrieť

Porady

Task host

Ahojte, dlhší čas sa mi objavuje pri vypnutí pc (win7) ikonka task host a zostáva visieť a vypnúť pc nie a nie. Celá hláška je: Task host is executing shutdown tasks, and stopping tasks that are already running. Hľadala som pomoc kade-tade na nete, ale bez úspechu. Ak máte nejaký tip, budem vďačná.
Lucia
3 komentárov     zbaliť
misoft Niektorý proces sa nechce ukončiť. Keďže v prípade vypínania sa ukončujú rozbehnuté programy (to sú tie task host), asi nebude ťažké zistiť, ktorý to robí (je to v popise toho task host-u). Často to robia práve tie ochranné mechanizmy (antivírus, schedulery), ktoré musia aktuálny stav zapísať do registra (čo niekedy trvá).
Príklad:
https://www.thewindowsinsider.org/wp...ost-Window.jpg
Stačí však násilne to ukončiť klikom na tlačidlo na obrazovke.
Nemaj obavy - i mne to niekedy robí, ak ukončujem a bolo spustených viacej aplikácií.
luko56 Díky za povzbudenie, obávam sa len či to nie je nejaký vírus.
misoft Doplnil som komentár - na vypínacej obrazovke uvidíš, ktorý task host to zdržuje a je tam a je cesta kde to vedie.
Vírusy by sa správali ináč, tie pracujú pri aktívnom OS.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.