Zavrieť

Porady

Autonehoda -> Vinník poistený v Kooperative ->Auto pravdepodobne TOTALKA

Zdravím.

Dnes o 11 hodine sa mi stala dopravná nehoda pri ktorej sme šli kolona aut za sebou s tým že niečo v predu sa stalo tak 3 auta pribrzdili ako aj ja no za mnou pán ktorý mal asi ešte 30sekund na brzdenie kedze mal dostatočnu vzdialenost ... Tak to neubrzdil a naparal to do mojho auta

Poškodene boli len moje a jeho auto.

Na mojom aute sú 5 dvere zatlačene pričom aj vedla 5 dverí na karoserii je zatlačene vedla svetla taktiež svetlo prasknute, naraznik je natom najhoršie pričom aj nosník je zatlačený.
Vinníka aj policajti uznali jeho .. Pokutu zaplatil 20€ ... no a následne aj v poistovni bol nahlásiť a to iste aj ja no cez telefon...

Obhliadka bude vykonana zajtra no už dnes by som sa chcel poinformovat čo a ako ... kedze auto mám 2 tyzdne takze som HAPPY !

V servise kde som hned bol mi pán karosar povedal že pravdepodobne to uznajú ako totálku lebo je tam toho dosť a poistovna to nebude opravovat no čo v taký prípad... alebo ako postupovat čo sa daného pána technika pri obhliadke pýtat alebo čo a ako ...

Vopred dakujem za informácie a taktiež poprosím o zdržanie sa blbých komentárov
6 komentárov     zbaliť
buchač čo sa daného pána technika pri obhliadke pýtat alebo čo a ako ...
====================
Môžeš sa ho opýtať na jeho zdravie, na počasie, na deti, na názor ohľadom vývoja politiky v Líbii, čo vraví na odpálenie vodíkovej bomby ...a tak podobne.


Pre Boha živého, čo sa chceš pýtať ?
Obhliadači mŕtvych áut toho veľa totiž nenahovoria....to aby si bol v obraze.
Veď predsa uvidíš aj sám, podľa situácie, podľa jeho správania, odmeranosti.

Snáď len nechceš presný zoznam otázok ...či ?
-----------------------------

Na ceste si čávo (viď profil) ...no v inom si nevieš poradiť ?


P.S.:
...a kľudne sa môžeš aj uraziť.
mcunnamed ja som slušne napísal, že primitívne komentáre nepotrebujem ... tiež by si sa šiel spytovať domov niekam, že čo maš robiť pokial by si nemal o danej tematike pojem ... Ako som písal pred menej než 2 týždnami som kúpil nové auto a asi podobný primitív no len za volantom to do mna napáral ... chcel som sa len informovať a tiež ako postupovať kedze viacerý ludia od kooperativy brali ruky preč ... Ale dakujem že si si našiel čas na takú skvelú odpoveď pomohla ale čas ti nevrátim
buchač Veď si dostal slušnú odpoveď...túdruhú variantu radšej nechci.

Ale k veci...
Čo si nepochopil na mojej odpovedi ?
Tak inak...
Mal som viacero poistných udalostí na majetku - nehnuteľnostiach. Mal som aj havárku - totálku...buzerant mi nedal prednosť, auto som rozflákal.
Každý obhliadač toho veľa nenahovoril...pofotil, spísal a hajde o klienta ďalej.
Na vykecávačky proste nemajú čas. Alebo Ty sa aj môžeš pýtať, no dostaneš vyhýbavú a nekonkrétnu odpoveď, prípadne žiadnu.
Na cifry sa nemá význam pýtať...žiaden obhliadač nenosí so sebou počítač. Ak ho aj má, tak určite nebude sondovať tabuľky a na mieste z nich vypočíta škodu.

Capisci ???

Kooperatívu nerieš...skoro všetky poisťovne rady berú, no nerady platia.
Buď rád, že vinník nie je v poisťovni Groupama...by Ťa trafilo, pokiaľ by si dostal plnenie.
mcunnamed Nepíšem sem pre srandu ale pre ifnromáciu som totálne v... s toho dôjdem zo zahranicia -> kúpim auto -> zajtra na školenie do práce štvrtok nastupujem a ono auto rozbite... Tak diky pekne krásny den za nami ... Dik za dalšiu odpoved aspon viem že na kávu s nim nepôjdem.
buchač Čo Ti poviem...život je kuwa....

Mimo témy :
Ja som vtedy vystúpil z auta, rozklepaný jak sviňa...lebo adrenalín a okamžitý ústup hladiny cukru spôsobilo svoje (šak cukrovka je tiež svyna)...nuž som nasypal do seba zo dve sáčky cukru a klídek.
Maník nemal ani škrabanec na aute...a ja bez auta.
A čo teraz...len som íčoval jak pohan.
vicktor Nove auto s rozbitym zadkom = totalka? To sa mi nezda.
Totalka je ked cena opravy > aktualna cena vozidla. To by ti vinnik musel skratit cele auto na pol auta - cosi ako Smart.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    To ze si hlasil skodu cez telefon - na to sa nespoliehaj. Posli to aj pisomne - minimalne e-mailom Prestuduj si stranku kooperativy: http://www.koop.sk/nahlasit-skodu S poistovnou komunikuj hlavne pisomne (mailom) aby si mal v ruke dokaz . Priprav si pevne nervy a neustale sa vypytuj co bude dalej - likvidatora (bude ti prideleny) Ten co pride spravit ohliadku si spraví svoju pracu ale s tym nebudes mat neskor nic - pre teba je dolezity likvidator. Poistovni predkladaj kopie (technicak, papiere z miesta nehody) Pravdepodobne sa bude cakat aj na policajnu spravu.
    mcunnamed ďakujem aj za takúto odpoveď ! aj to snáď pomôže pri riešení. ! príjemný zvyšok večera.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    pokiaľ je vinník z Kooperativy, tak si priprav pevné nervy, právnika maj na rýchlom vytáčaní a médiá tiež, nakoľko táto .... poisťovňa je sakra známa tým, že nielen nerada plní, ale taktiež veľmi rada oblbuje klientov, resp. poškodených vymyslenými paragrafmi, zákonmi a podobne. Spomeniem len jeden príklad: kolegyňa, ešte z doby, keď som robil v poisťovníctve, predala auto, ktoré malo PZP v Kooperative. S kúpnopredajnou zmluvou a aj odhláseným techničákom, podotýkam ODHLÁSENÝM TECHNIČÁKOM išla na pobočku, spísala patričné papiere a prišla jej odpoveď: NEAKCEPTUJEME VÝPOVEĎ, NAKOĽKO STE NEDODRŽALI 6-TÝŽDŇOVÚ ZÁKONNÚ LEHOTU NA VÝPOVEĎ!!!!!!!!!!!!! Pričom pri predaji auta sa zákonná, 6-týždňová výpovedná lehota neuplatňuje. Samozrejme taký bordel tam narobila, že až, a čuduj sa svete, za 3 dni boli prachy na účte.

    Teraz k veci: Len výnimočne obhliadkový technik je súčasne aj likvidátor a ešte výnimočnejšie sa stane prípad, že technik je likvidátor a zrovna tvojej škody. Čiže si priprav všetky papiere, čo máš (STK, EK, veľký techničák, doklady od kúpy s bločkami, resp. faktúrou a dokladom o jej úhrade, prípadne leasingovú zmluvu a pod.) Rátaj s tým, že táto takzvaná poisťovňa bude (ako všetky v prípade šetrenia políciou) žiadať aj policajnú správu a keďže naši policajti sú tak strašne ochotní, že ti policajnú správu nedajú, hoci sa ťa priamo týka, tak si ju bude musieť poisťovňa vyžiadať sama a tu rátaj s 30 - dňovou lehotou (policajní úradníci majú, čuduj sa svete, takisto 30 dní na vybavenie každej žiadosti, hoci v prípade nehôd niekedy pre poisťovne keď si to poisťovňa, resp. likvidátor sám priamo vyžiada) posielajú svoje záznamy o nehode aj skôr.

    Čo sa týka prípadnej opravy, dobre ti radím, choď do zmluvného servisu Kooperativy. Nedoporučujem ti ísť, podľa tvojho popisu škody, rozpočtom a už vôbec nie ísť do neautorizovaného servisu.

    Krom toho, ak máš havarijné poistenie, tak nie je čo riešiť, uplatni si škodu z havarijného poistenia a spoluúčasť, ktorú zaplatíš, si daj preplatiť z PZP vinníka a prípadný rozdiel môžeš žiadať od vinníka po dobrom (zavoláš, toľko a toľko som platil spoluúčasť, vaša poisťovňa mi preplatila toľko a toľko, ste ochotný doplatiť zvyšok?) alebo po zlom (súd)

    Autonehoda -> Vinník poistený v Kooperative ->Auto pravdepodobne TOTALKA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.