Zavrieť

Porady

Zahraničný cestovný príkaz

Dobrý deň, ako mám postupovať pri vypĺňaní zahraničného cestovného príkazu, keď cieľ cesty je Nemecko, ale časť cesty viedla aj cez Českú republiku? Treba použiť zvlášť diéty pre Nemecko a zvlášť pre Česku republiku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podstatny je cas prechodu hranic kazdej krajiny.
    Ak cesta trvala jeden den, vyplacas stravne za krajinu, kde bol zamestnanec v ten den najdlhsie a cas pocitas cely, ktory stravil mimo uzemia SR.

    Cize ak napr. prechadzal hranice SK-CZ o 9:00 a hranice CZ-DE o 14:00 a bol v Nemecku do dalsieho dna, za ten prvy den dostane nemecke "diety" za 15 hodin.
    Ak by este cestoval po SR od 3:00, dostal by este aj stravne na SK za 5-12 hodin.
    Ak bude cestovat len od 7:00, na slovenske stravne narok nevznikne.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    david1984 Smiem sa opýtať ako je to, ked letí USA do Viedne a odlieta večer o 18:00 US time a priletí do Rakúska o 09:00 ráno? za predchádzajúci deň dostane plnú dietu pre USA a čo si má vykázať ta tých 9 hodín čo priletí do Viedne? má si tam dať US dietu za 5-12 hodín?

    ďakujem za pomoc.
    ivka70 ja by som mu casy vsetky aj dni ratala na stredoeuropsky cas .... lebo inak sa v tom zamotas, raz cas v USA, potom cas v Rakusku, ak islo o priamy let, sa mu pocita od doby vzlietnutia, podla toho prepocitas, za ktory den ma ktore "diety", plus v Rakusku ratas cas az do prechodu statnej hranice
    asi to vychadza na posledny den AT diety ....
    david1984 znamena to, že do 18:00 bol USA (plna dieta 60,- USD) a potom celý let sa počíta ako AT? a podľa dlžky letu a času až po prekročenie štátnej hranice si vykáže AT dietu? je toto správne?
    ivka70 nie uplne, co pre teba znamena 18:00. ktory den a aky cas? pocitas v kazdom dni v ktorej krajine stravil viac casu a podla toho platis, tak ako je to rozpisane v odpovedi, pod ktoru pises komentare ....

    Pozri aj tu
    http://www.porada.sk/t305513-zahranicna-cesta-let.html
    david1984 dakujem za pomoc
      zbaliť

    Zahraničný cestovný príkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.