Zavrieť

Porady

Obdarovaná k 50

Prosím Vás, mám takú delikatesnú otázku, mala som 50. V práci som ju oslavila s kolegami a kolegynami. Moja priama šéfka, však vtedy bola služobne mimo. Zagratulovala mi o nejaky tyzden neskôr. Kolegom som pripravila studené misy a nejaký dezert. Je mi to trápne, že šéfka tam vtedy nebola. Chcela by som niečo vymyslieť, ale neviem čo, aby to po funuse nevyznelo blbo. Viem že sladké nemá velmi rada. Napadlo ma ze kúpim nejaké lepšie víno a poviem jej, že nech si pripije na moje zdravie. Nie je to blbé?Alebo poradte mi. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Termin oslavy vedeli vsetci. Kto mohol - prisiel, kto nemohol alebo nechcel - neprisiel. Dodatocne robit individualne pohostenie je podla mna "blbe"

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    kopretinka, babi2, Dáša_, buchač, lujza.j, bodliak
    6

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    a švestky z našej zahrádky ??

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Darina1234, Jarka 1, kopretinka, Ing. Ľubomír Janoška
    4
    Ing. Ľubomír Janoška a taky jednu slepici

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Je to blbe.
    Pri gratulacii si hadam podakovala.
    Mala si povedat ze veris / ze sa tesis ze nabuduce (narodky, meniny) sa mozete zabavit spolu.
    Sefovia byvaju mimo a nestihnu vsetky mozne jubilea, meniny, prilezitosti, toto asi nebol jediny pripad.
    Naposledy upravil vicktor : 12.10.17 at 15:31
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Veru je.
    ...a pôjdem ešte ďalej.
    Mne takéto (čo i len uvažovanie) jednanie vychádza len v jeden výsledok.
    Že aký ? To si snáď domyslí každý sám.
    vicktor myslis liezt hlboko do prdele?
    buchač

    dmc to dal presne tak, ako si to myslím aj ja.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je. Pozvala by som ju možno na dobrý obed alebo do kaviarne.
    bodliak A mne zase práve toto pripadá "blbé". Koľko ľudí, toľko chutí.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    nezaťažovala by som sa s tým, podala by som tú fľaštičku dobrého červeného vínka, alebo dobrú kávičku s dezertom a vyriešené

    Mikae je offline (nepripojený) Mikae

    Mikae
    Muž tiež robil veľkú oslavu a viacerým sa stalo, že nemohli prísť, buď boli pracovne mimo, alebo doma mali niečo, alebo boli chorí. Ospravedlnili sa, že nemôžu a priniesli mu do práce darček a on po oslave každému doniesol kvalitné vínko a tiež som poslala krabice s koláčikmi. Keby pozýval každého na obed, kto vtedy nemohol, tak by oslavoval doteraz. Takže si myslím, že kvalitné vínko, prípadne ešte nejaká drobnosť bude dosť.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ja by som kúpil nejaké víno alebo čo pije, a dal jej to so slovami: "Keď už si nebola na mojej oslave, tak tu máš malé odškodné". Moc to nedramatizuj, vŕtanie sa v tom ničomu nepomôže, jedine poškodí.
    bjuty smis nemalo byť to skôr naopak ?
    nemohla som ti dojsť na 50, tu máš odškodné ??

    u nás je taký zvyk, že dar dostáva oslávenec.....nie ten, čo nedôjde na oslavu...
    afrikánka Presne tak, dať nejaké dobré víno, ja na tom nevidím nič zlé a vtieravé.
    @bjuty....ale určite sa jej kolektív skladal na nejaký dar a prispela aj šéfka. Bolo pohostenie, na ktorom šéfka nebola, tak je normálne, aby by dostala fľašu, ako "výslužku".
    Príspevok zbalený
    spam
    Sira77 Dakujem za názor. Nemám problém pozvať na obed, ale myslím ze skôr by ju to časovo zaťažilo, keďže je veľmi vyťažená. Vôbec nejde o to, že sa chcem pchať do zadku ako si myslia vyššie. Mrzelo ma, že vtedy nemohla byť, keď sme tam boli všetci kolegovia. Máme medzi sebou dobrý vzťah, je založený na dôvere.
    buchač My si to pchanie do zadku nemyslíme...ale vyzerá to tak.
    Dobré vzťahy so šéfom sú v poriadku...ale dobré vzťahy s ostatnými by mali byť tiež.
    Boli síce všetci kolegovia, ako uvádzaš. No čo by sa dialo v prípade, ak by sa na oslavu nemohlo zrazu dostaviť viacerí...lebo decko, lebo problém, lebo ....a zrazu by vypadli zo zoznamu prítomných zo päť kolegov.
    Takže potom by sa dalo dedukovať, že keď chceš dať fľašu kvalitného vína a nejaký dezert šéfke (dobrý obed ani nespomínam), tak taký istý prístup by si zaslúžili aj ostatní.
    Takže v podstate z obdarovaného oslávenca sa stane oslávenec, ktorý dary rozdáva.
    afrikánka @buchač, prepáč, neviem, ako rozmýšľaš, ale mňa vôbec nenapadlo, žeby išlo o nejaké "pchanie". Nad tým tvojím "keby"?.... Veď sa to vôbec nestalo, chýbala iba šéfka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.