Zavrieť

Porady

Ako máme postupovať pri stále pokazenom novom výťahu?

Na to ako postupovať sa pýtam preto, lebo všetko to, čo ste mi poradili som už vyskúšalam. Napokon pomohla sťažnosť, ktorú som poslala danej firme s tým, že zmedializujem ich servis. To ozaj pomohlo, hneď sa všetko prompne rieši.
Naposledy upravil milenau : 30.10.17 at 18:54
3 komentárov     zbaliť
Mila123 odsťahovať sa......žartujem
buchač milenau
Pýtaš sa ako kto ?

1. Ako jednotlivec-obyvateľ domu ?
2. Ako jednotlivec-ZVB ?
3. Ako správca ?

Odpoveď radšej nechci...

==============
Mila123 (Dnes 09:32) odsťahovať sa......žartujem
---------------------
Ty žartuješ...čo je aj fajn.
No je smutné, ak sa niekto pýta na takýto prípad...teda ovšem, ak nežartuje.
sito No vidš? Ten sajrajt, čo si si tu prečítala bol len pohnútkou, aby si sa pohla vpred, teda hore - dole, a odstránila ten vred. Keď sa chce, aj v lete sa dá lyžovať. Ale, v lete lyžovať na snehu v tých istých zemepisných šírkach, častiach sveta?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    ak máte domového dôverníka, musíte na neho naliehať, ak nie, vyzývať a otravovať správcu bytu
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mari2x byt nemá správcu (okrem majiteľa)
    bytový dom máva správcu
    Terezia13 niekto ten nový výťah objednal, "tĺcť" do majiteľa
    mari2x do toho, kto zaplatil
    sito Noo, a to sú spoluvlastníci domu jeho spoločných zariadení. Zabezpečiť to má povinnosť správca domu.

    "182/1993, § 8b, ods. (3) Pri obstarávaní služieb a tovaru je správca povinný dojednať čo najvýhodnejšie podmienky, aké sa dali dojednať v prospech vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Správca je povinný riadiť sa rozhodnutím nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o výbere dodávateľa."
      zbaliť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Najprv. V bytovom máte akú formu správy? Spoločenstvo vlastníkov bytov, alebo správu domu zabezpečenou správcom domu na základe zmluvy o výkone správy bytového domu? Potom o tom.
    sito No nedá mi! Kto dokáže milenau poradiť, keď nikto nevie, či o dom, jeho spoločné zariadenia, vyhradené technické zariadenia, výťah sa stará predseda, štarutár SVB, alebo správca bytového domu.

    A ten, to h....., vie! Vie dať mínus ...

    Ako máme postupovať pri stále pokazenom novom výťahu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.