Zavrieť

Porady

kúpa auta v nemecku

pozdravujem viete mi poradiť ohľadom kúpy auta v Nemecku.
Na internetovej stránke som našiel brutto a netto ceny áut.
Viete mi to vysvetliť, ktorá cena platí.
Mila123 automobil je nový? do 6. mesiacov a nemá viac ako 6000 ubehnutých km?
https://podnikam.webnoviny.sk/povinn...uropskej-unie/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ak si občan alebo neplatiteľ DPH, platíš sumu brutto, teda aj s DPH..
    ak si platiteľ DPH a svoje IČ DPH poskytneš predajcovi, platíš sumu netto, teda bez DPH, a DPH zaplatíš v režime samozdanenia na Sk súčasne s uplatnením odpočtu DPH..
    ak ide o nové vozidlo podľa ZoDPH, či si aj občan/neplatiteľ DPH, platí pre teba suma netto, a DPH zaplatíš na Sk do 7 dní od nadobudnutia nového vozidla..
    Naposledy upravil Žabinka : 31.10.17 at 08:41 Dôvod: doplnenie..

    1maaja je offline (nepripojený) 1maaja

    1maaja
    Platí pre novy dopravny prostriedok: "Každá osoba, ktorá nadobudne nový dopravný prostriedok v tuzemsku z iného členského štátu, je povinná platiť daň, t.j. každý (podnikateľ, nepodnikateľ, nezisková organizácia, občan), kto kúpi nový osobný alebo úžitkový automobil, motorku, štvorkolku, lietadlo, loď, plavidlo z iného členského štátu a dovezie ho na územie SR, má povinnosť zaplatiť 20 %-nú daň z pridanej hodnoty daňovému úradu, pod ktorého územnú pôsobnosť patrí."
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Vsak tu dan ako obcan zaplatim v Nemecku - vid Zabinkinu odpoved.
    Takisto ako ked kupim topanky alebo zmrzlinu.
    Žabinka na nové vozidlá definované podľa zákona o DPH platí, že ak občan/neplatiteľ DPH kupuje nové vozidlo bez DPH, a do 7 dní od nadobudnutia nového vozidla musia podať DP DPH z titulu nadobudnutia nového vozidla §78 ods.4 ZoDPH a v tejto lehote aj zaplatiť DPH.. platiteľ DPH má výhodu, že toto všetko vysporiada v rámci svojho mesačného/štvrťročného DP..
    1maaja Victor, ak kupis zmrzlinu alebo topanky v Nemecku, DPH zaplatis v Nemecku. Ak ale kupis v Nemecku novy dopravny prostriedok, DPH platis v krajine spotreby. Ci si obcan, podnikatel, platca alebo neplatca DPH, to je jedno.
    PS: O udelovani bodov na porade to maju novi poradaci tazke, vid odpovede a body k tejto otazke. Zabinkina odpoved povodne uplne spravna nebola.
    Žabinka automaticky som predpokladala, že nehľadá nové vozidlo, keď pozerá cez internet, ale že sú to autá v bazároch.. preto som potom doplnila aj info týkajúce sa nového vozidla..
    len škoda, že zadávateľ bol tak všeobecný, a nedal viac podrobnejších informácii..
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.