Zavrieť

Porady

Môžem používať spolocny hnutelny majetok nadobudnuty pocas manzelstva, pred začiatkom rozvodoveho konania?

S manželkou vlastníme 2 autá, 1 na krátke trasy, 1 na dlhé trasy. Manželka podáva návrh na rozvod. Zatiaľ mi nič neprišlo. Mám právo na striedanie áut, napr. po mesiaci, do rozvodu ? Dôvod, manželke som nechával Ford Cmax, ja som jazdil na Škoda Felicia pred tým ako si našla milenca. Okrem cestovania do práce a vozenia detí zo školy používa Ford na jazdy za milencom. Kým sa mi priznala nebol problém sa dohodnúť a autá sme si vymenili. Teraz mi v tom bráni. Aké mám prosím možnosti aby som mohol tiež auto na dlhšie trasy používať na voľný čas s deťmi, kým neprebehne rozvodové konanie a BSM ? Ford je písaný na manželku, Felícia na mňa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je nepodstatné, na koho sú MV písané, ak boli nadobudnuté počas manželstva, teda zo spoločného, patria do BSM, teda obidvom. Máš teda plné právo ich užívať.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot To je pravda po právnej stránke. Ale v praxi neviem, ako by si vynútil možnosť používať aj auto písané na manželku. Zvolá policajtov? Dá podnet na súd?
    Tweety Ak sa jednoducho nedohodnú, tak už asi len súdne.
    Miroslav Neštický Páni, ďakujem za Vaše názory..snahy o dohodu prostredníctvom mediátora z mojej strany končia vždy neúspechom. Je momentálne na koni a je si plne vedomá že ťahám za kratší koniec. Ide si tvrdo cez svojho právnika za svojím snom " byť šťastná cez nešťastie oboch rodín a detí" Je mi jej ľúto. Pekný víkend adventný Vám prajem a ešte raz vďaka za Vaše rady a názory.
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Podľa toho, čo si napísal máš právo na používanie toho auta, ktoré ti dovolí manželka.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Máš právo na užívanie oboch áut.
    Máš ale potom aj právo na ich tankovanie, servisovanie.

    Keby sa pokazil Ford práve v čase používania Tebou, čo by asi nasledovalo.... tak to sa dá veľmi rýchlo pri tejto rodinnej situácii predpovedať.

    Decká odvezieš na miesto konania vo voľnom čase aj predsa aj na Felde.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Miroslav Neštický tankovanie som vždy pred obratom riešil do plnej keď bola možnosť, len v poslednom čase pred rozvratom som riešil to čo som vyviezol a čosi navyše na amortizáciu a servis..máš pravdu vždy som chodieval v minulosti s deťmi na dlhé trasy..keď bolo treba aj vlakom, busom, taxi..len aby sa niečo ušetrilo....je pravda že to auto nepotrebujem len kvôli deťom..tiež sa snažím pomôcť jednému tímu ľudí a to si vyžaduje raz za mesiac urobiť "taxi" a bwzpečne ľudí doviesť späť k rodinám v nedeľu večer. Felda bola dnes na zdviháku...ostávajú visieť brzdy..neváham v stredu dať 160 eur za nové platničky, kotúče, hadičky..nech to neťahá doprava..hlavne keď mám mať deti v aute...sam nemam problem odjazdiť aj "bez spojky" vodičak komplet...nejde o to...ide o princíp chlapi
    buchač Hm...takže princíp ?

    Tak radšej nechci vedieť, čo by som ja urobil....
    Len tak, z princípu....bez zaváhania.

    Lebo ženská nejde za svojim (len) cez právnika...ona ide aj cez decká.
    Apropóó...deti po rozvode budú pravdepodobne prisúdené matke. Len vtedy zaplačeš.
    ...a po rozdelení majetku ešte viac.
    Miroslav Neštický Buchač, ej veru s tebu by som si dal pivo..aj hned
    buchač Hehehehe...

    Daj si na mňa pivo a aj 1/2 deci...keď Ti nabehne výplata na účet.
    Ja už mám svoje odpité...ale nieto nad dobrý tonic.
    Miroslav Neštický Tak teda ani džin ? S tým tonikom?.. by si neveril po 17-tich rokoch na svadbách a plesoch ako muzikant..trubkár..som už 19. Rokov vysporiadaný s alkoholom..od zájazdu v 15-tich do Saint tropéz
      zbaliť
    ivka70 08.12.17 11:04 odstránil(a) z Porady

    Môžem používať spolocny hnutelny majetok nadobudnuty pocas manzelstva, pred začiatkom rozvodoveho konania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.