Zavrieť

Porady

Mám zapísať pozemok kúpený s manželkou do katastra, keď podáva žiadosť na rozvod?

Dobrý deň, 9/11/2017 sme kúpili s manželkou spolu pozemok v hodnote 27000 na dlhodobo plánovanú stavbu rodinného domu. Máme dve deti 7 a 9 ročné. Manželka pred dvoma týždňami podala Návrh na rozvod, zatiaľ mi ešte nič neprišlo. Pozemok ešte nie je zapísaný v Katastri nehnuteľností. Keďže ja chcem urobiť všetko pre záchranu rodiny a dúfam že cca o rok sa bude rozhodovať či nás rozvedú alebo nie. Dovtedy by som pozemok určite nechcel predať. Zrejme ani po rozvode aj v prípade že budem musieť manželku vyplatiť alebo pozemok rozdeliť 1/1. Môže byť pozemok písaný na predávajúcich ktorým dôverujem, alebo je nejaká zákonná lehota do ktorej musí byť pozemok zapísaný do katastra po kúpe?
3 komentárov     zbaliť
Mila123 byť Tvojou manželkou domáham sa zápisu na katastri....
nakoniec i keď ho nezapíšeš vlastníkom uvedeného pozemku je aj manželka, stali ste sa bezpodielovými vlastníkmi kúpou pozemku, nie zápisom na kastrálnom úrade...
Miroslav Neštický nechcem ju obrať o jej polovicu,chcem predísť znehodnoteniu majetku, ak neurobím siete do apríla, už to v budúcnosti nebude možné a zo stavebného pozemku bude opäť záhrada (pokles ceny z 27000 na 8 000), prišli by sme obaja o majetok krvopotne nadobudnutý v zamestnaniach počas 9-tich rokoch manželstva. Môj cieľ je vyriešiť manželskú krízu a pokračovať po 9-tich rokoch manželstva vo výchove detí v rodine a nie v rozvrátenom manželstve..sme ešte len na začiatku, ešte sme neurobili nič pre záchranu manželstva (teda ja ano, len manželka zatiaľ nič nechce pre to robiť)
buchač Miroslav Neštický (Dnes 10:11) nechcem ju obrať o jej polovicu,.........
=================
- Ty je nechceš...ona ale hej.
- Čo ste nadobudli, to si rozdelíte.
- Cieľ zachrániť je pekné predsavzatie, no cieľová rovinka je ďalekooooo...
- Vychovávať budeš na diaľku ... a platiť pravidelne.
- Môžeš robiť,čo len chceš...keď druhá strana chodí na vytrtkávačky Tvojim autom...

Si v peknej prdely.
-------------------------

Takže jedno s druhým dáva výsledok.
Dlab na predlžovanie nezvratného konca...rieš to čím skôr, lebo v konečnom dôsledku na to len a len doplatíš.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Termin tam v podstate nie je
    http://www.akmv.sk/aktuality/pravo-n...ho-treba-podat
    ale tym, ze kupna zmuva bola uzavreta, nic na tom nezmeni to, ze pozemok aj bez zapisu uz patri do BSM a v pripade rozvodu by bol predmetom delenia BSM.

    Urcite by som vklad do katastra realizovala teraz, nech sa s manzelstvom udeje v buducom roku cokolvek.
    Kym to kataster nezapise, napr. dan z nehnutelnosti budu platit stale predavajuci.
    A nikde nemas zaruku ,ze ti pozemok nezablokuje nejaky exekutor, ktory by od predavajucich cosi vymahal. Potom by bola cesta k zapisu ovela ovela komplikovanejsia.To je iba jeden z prikladov, co by sa mohlo stat a co ti moze neskor skomplikovat situaciu s prepisom.

    Mám zapísať pozemok kúpený s manželkou do katastra, keď podáva žiadosť na rozvod?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.