Zavrieť

Porady

Predaj členstva je služba alebo materiál, ak za kúpu členstva dostane kupujúci tričko s názvom klubu?

Už som sa to pýtala v 9/2017 ale bez odpovede. Prosím vás poradte mi, či fakturujem službu alebo materiál, leb je koniec roka - všetko mám ako službu ale nákup mám materiál.
"Klient má fanklub, ak sa chce niekto dostať do klubu, kúpi si členstvo jednorázovo, dostane kartičku a ešte aj reklamné predmety tričko a šiltovku. Každý rok niečo iné. Mám to všetko zaúčtované ako predanú službu. Mám to prosím vás správne? Kartička člena oprávňuje navštevovať akcie klubu za 25% normálneho vstupného na rok."
Ďakujem a sorry, že sa pýtam 2x, ale musím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Podľa mňa ani materiál ani služba. Členské patrí na 648.
    IvetaH Prosím ťa a z pohľadu DPH? Predaj je aj do ČR občanom a miesto dodania je ČR, fakturuje všetko bez DPH ale má IC DPH SK. Ďakujem

    UctoPRO je offline (nepripojený) UctoPRO

    UctoPRO
    Záleží to od povahy vášej povinnosti viesť účtovníctvo a tržieb. Materiál to isto nie je. Kartička je iba dôkaz, niečo ako platobná karta ale samostatne kartička je osobe nanič, ak už zrušila členstvo.
    IvetaH Ďakujem, ale priznám sa, nerozumiem ti. Ide o klasickú sročku, ktorá prevádzkuje fanklub. Registrácia na DPH len §7 kvôli službám prijatých zo zahraničia.
    UctoPRO Ide o formu učt ovania - u vás - podvojné účtovníctvo. Tržby - je prevaha tržieb v predaji členstva? alebo Predaj členstva je iba čiastková aktivita. Poslal som správu.

    Predaj členstva je služba alebo materiál, ak za kúpu členstva dostane kupujúci tričko s názvom klubu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.