Zavrieť

Porady

Zelená fazuľka.

Mama troch dospelých detí
Máte osvedčené zaujímavé recepty na jedlá so zelenej resp. žltej lúskovej fazuľky?
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dani okrem prívarku a polievky nič iné s fazuľkou nerobím , ale aspoň takto z receptom z netu prispejem

Zapekaná zelená fazuľka


Suroviny:
250 g zelenej fazuľky, 40 g tvrdého syra, 2 lyžice kyslej lahôdkovej smotany, 40 g masla, tuk na vymastenie ohňovzdornej misy, 2 lyžice strúhanky, soľ.


Postup:
Fazuľku očistíme, nakrájame na 3 až 4 cm dlhé kúsky a domäkka uvaríme v slanej vode. Precedíme a vložíme do vymastenej ohňovzdornej misy. Posypeme strúhankou a nastrúhaným tvrdým syrom. Pokvapkáme roztopeným maslom, smotanou a zapečieme vo vyhriatej rúre. Zapečenú fazuľku môžeme ozdobiť nakrájanou pažítkou (alebo plátkami paradajky) a kolieskami zeleninovej papriky bez jadrovníka.
Naposledy upravil Zita5 : 05.08.06 at 15:55
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zapekaná zelená fazuľka s mäsom

300 g teľacieho mäsa, soľ, 2 strúčiky cesnaku, mletý muškátový kvet, 1 lyžica masti na vymastenie pekáča, 1 cibuľa, mäsový vývar, 400 g zelenej fazuľky, 1 lyžica tuku na vymastenie misy, 2 rajčiaky, 2 vajcia, 100 g ementálskeho syra, 1 dl smotany, bazalka.

Umyté mäso osolíme, potrieme rozotreným cesnakom, posypeme mletým muškátovým kvetom, dáme do vymasteného pekáča, obložíme cibuľou pokrájanou na kolieska, podlejeme vývarom a upečieme do mäkka. Upečené mäso necháme vychladnúť a potom ho zomelieme spolu s upečenou cibuľou. Zelenú fazuľku očistíme, pokrájame, uvaríme v osolenej vode a scedíme. Potom ju premiešame so zomletým mäsom a vložíme do vymastenej ohňovzdornej misy. Navrch uložíme rajčiaky pokrájané na plátky, zalejeme vajciami rozšľahanými s postrúhaným ementálskym syrom a so smotanou, posypeme bazalkou a zapečieme vo vyhriatej rúre.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dusená zelená fazuľka so slaninkou

Potrebujeme: 800 g fazuľových strukov, 80 g anglickej slaniny, 40 g masla, 20 g cesnaku, soľ, 2 dl kyslej smotany.
Postup: Fazuľové struky očistíme, umyjeme a spolu s anglickou slaninou pokrájame na drobné kúsky. Anglickú slaninu opražíme, pridáme maslo a pokrájanú fazuľu, ochutíme roztretým cesnakom so soľou, podlejeme trochou vody a dusíme do mäkka. Keď je fazuľa mäkká, polejeme ju na tanieri kyslou smotanou a podávame. Ako prílohu podávame varené zemiaky.
Naposledy upravil Zita5 : 05.08.06 at 15:54
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte pridám z vlastnej kuchyne:

Praženica so žltou strukovou fazuľkou

Mladú žltú fazuľku očistíme od fúzov,skrojíme konce a nakrájame na malé kúsky .Pridáme na spenenú cibuľku , osolíme , ľubovolne okoreníme a necháme do zmäknutia udusiť.Do udusenej fazuľky vložíme rozšľahané vajíčka , miešame dokončíme ako praženicu .Posypeme nasekanou pažítkou. Podávame s chlebíkom .
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pridám aj ja jeden :

Lazane so zelenou fazuľkou ( viem, že sú to lasagne, ale mne je takto lepšie!)
Zelenú fazuľku pokrájanú a odfúzenú dám na lyžicu masla nechať trošku "poskákať" v hrnci, pridáme pretlačený cesnak, podlejeme vodou, ale len tak, aby bola zaliata, dusíme najskôr bez soli, občas pomiešame, podlejeme vždy do utopenia fazuľky. Keď je mäkká dáme soľ, trošku bieleho, čerstvo zomletého korenia, necháme ešte asi 10 min.dusiť, aby voda "ušla". Lazane napolovicu uvarené naukladáme na dno pekáča ( alebo zapekacej misy), spodok potrieme olejom, na lazane natrieť fazuľku, znovu lazane a pokračujeme, kým nevymrháme všetky suroviny. Medzitým rozšľaháme smotanu s rozmrveným plesnivým syrom a 2-3 vajíčkami a vylejeme na lazane. Vrch ozdobíme buď pažítkou, alebo čerstvou rozmrvenou bazalkou, alebo obomi, ale musí byť tak zaliate, aby lazane neboli suché, oni sa ešte "dovaria" v smotane a získajú zvláštnu chuť. Zapekáme pri 180 st.C asi 20 minút, vrch by mal byť pekný ružový.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
ondrejvla
Pridám aj ja jeden :

Lazane so zelenou fazuľkou ( viem, že sú to lasagne, ale mne je takto lepšie!)
Zelenú fazuľku pokrájanú a odfúzenú dám na lyžicu masla nechať trošku "poskákať" v hrnci, pridáme pretlačený cesnak, podlejeme vodou, ale len tak, aby bola zaliata, dusíme najskôr bez soli, občas pomiešame, podlejeme vždy do utopenia fazuľky. Keď je mäkká dáme soľ, trošku bieleho, čerstvo zomletého korenia, necháme ešte asi 10 min.dusiť, aby voda "ušla". Lazane napolovicu uvarené naukladáme na dno pekáča ( alebo zapekacej misy), spodok potrieme olejom, na lazane natrieť fazuľku, znovu lazane a pokračujeme, kým nevymrháme všetky suroviny. Medzitým rozšľaháme smotanu s rozmrveným plesnivým syrom a 2-3 vajíčkami a vylejeme na lazane. Vrch ozdobíme buď pažítkou, alebo čerstvou rozmrvenou bazalkou, alebo obomi, ale musí byť tak zaliate, aby lazane neboli suché, oni sa ešte "dovaria" v smotane a získajú zvláštnu chuť. Zapekáme pri 180 st.C asi 20 minút, vrch by mal byť pekný ružový.
Tak toto vyzerá zaujímavo.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
DanielaSĽ
Tak toto vyzerá zaujímavo.
Daniela,
ale ono to aj tak chutí! A dá sa takto urobiť aj cuketa, len do nej pridať viac cesnaku a bazalky. Kto miluje cestoviny, určite vyskúša!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Čerstvá ,nakrájaná či celá, podusená v slanej vode, scedená (alebo nad parou pripravená) , posypaná na masle opraženou strúhankou ako príloha alebo len tak . Dá sa aj s cesnakom a je takto pripravená chutná aj konzervovaná alebo sterilizovaná či zamrazená.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
A polievku nikto nerobí?

Dáme variť do osolenej vody nakrájanú zelenú fazuľku, povaríme do mäkka (podľa chuti - kto má aku tvrdú rád). Pridáme zátrepku - hladká múka + mlieko, povaríme a dochutíme soľou, octom, cukrom.

Môžme do nej pridať aj zemiačky - dáme variť na kocky nakrájané zemiaky spolu s fazuľkou, alebo do uvarenej pridáme pokrájané zemiačky, ktoré sme už uvarili (na obed).

dobrú chuť.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

ajacik
A polievku nikto nerobí?

Dáme variť do osolenej vody nakrájanú zelenú fazuľku, povaríme do mäkka (podľa chuti - kto má aku tvrdú rád). Pridáme zátrepku - hladká múka + mlieko, povaríme a dochutíme soľou, octom, cukrom.

Môžme do nej pridať aj zemiačky - dáme variť na kocky nakrájané zemiaky spolu s fazuľkou, alebo do uvarenej pridáme pokrájané zemiačky, ktoré sme už uvarili (na obed).

dobrú chuť.
No veď Zitka v príspevku č.2 písala, že okrem polievky a prívarku robí.....
Ja tiež robím ako ty, ale aj kyslú pochúťkovú smotanu dávam.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Zdeni
No veď Zitka v príspevku č.2 písala, že okrem polievky a prívarku robí.....
Ja tiež robím ako ty, ale aj kyslú pochúťkovú smotanu dávam.
to som si nevšimla

a ja celá spokojná, na čom som prišla .......
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

ajacik
to som si nevšimla

a ja celá spokojná, na čom som prišla .......
To sa stáva aj mne. Koľkokrát som si myslela, že som "objavila Ameriku" a vzápätí ma niekto pekne "zruší"
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Poraďáci prosím pridávajte také netradičné recepty. A za všetky predchádzajúce ďakujem.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

ja robím šalát z fazulky.Fazlku trošku povarím,scedím,nakrájem na kúsky,pridám na kocky paradajky,feta syr,korenie záziky,uhorku na kocky,zamiešam a nakoniec pridám majolku.Pre tých čo chcú byť zdravy,tak namiesto majolky biely jogurt.Ale môj hasbend chce majolku.
Odporúčam.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zo strúčkovej fazuľky robím aj polievku "na sladko" - uvarím v slanej vode (príp.vegeta, solčanka) s ovsenými vločkami fazuľku, cibuľu, pridám zemiaky na malé kúsky. Keď je uvarené pridám trochu červenej papriky, trošku rastlinného masla). Podávam s niťovkami.

Ešte robím - na masle osmažím na kolieska pokrájanú cibuľu, pridám cesnak (cca 3 strúčiky), bazalku, nakrájané fazuľky (0.5 kg), podusím pod pokrievkou bez vody do makka, pridám 3-4 nakrájané rajčiny a asi pol sáčku olív s kápiou nakrájaných na kolieska. Pod pokrievkou dusím ešte minútu, nie dlhšie aby rajčiny trochu zmakli, ale ay z toho nebolo lečo. Všeto bez soli. Podávam s cetovinou.

Kedysi som roblia aj šalát (ako príloha) - uvariť fazuľu, nie dlho, cca 5 minút. Urobiť skladkokyslý nálev ako na uhorkový šalát (voda, cukor, ocot). Ešte horúcu precedenú fazuľku nasypať do nálevu. Keď sa ochladí pridať cibuľu, prípadne kečup. Nechať postáť aspoň 1 hod.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Ja zelenu fazulku sterilizujem ako uhorky. Je to chutne a ked pridas do flasticky jednu malu cilli papricku, zaujimave - jemne stiplave.:p
0 0
ankap ankap

ankap je offline (nepripojený) ankap

Dobrá je aj vyprážaná, ale je to dosť pracné. Očistenú fazuľku troška obvaríme v slanej vode, počkáme kým obschne, obalíme v trojobale /každý struk samostatne/ a vyprážame. Namiesto strúhanky môžeme použiť aj strúhaný kokos. Je to veľmi chutné.
0 0
darelv darelv

darelv je offline (nepripojený) darelv

Kúpila som lazane a hľadala recept na ne, upútali ma lazane so zel. fazuľkou. Skúsim. Zároveň dávam moje osobné recepty, ktoré som vymyslela z núdze a snahy minúť mrazenú zelenú faz.
Mala som udusené morčacie mäso na cibuľke, okorenené, a bolo ho málo, tak som tam pridala mrazenú zf, podusila, poprášila múkou a zaliala smotanou. Podávala som s cestovinou - bolo to výborné.
Polievku som robila klasickú "jarnú" - na tuk /najlepšie kačací/ dať speniť pokrájanú cibuľu, potom pridať zmes postrúhanej zeleniny/mala som mrkvu a zeler/, pridala som do tejto zmesi mrazenú zf, soľ, najskôr podusiť, zaliať vodou, trochu povariť, zahustila som krúpkami, posekanú petržlenovú vňať. Chutila.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Vyskúšaj..tie lazane chutia celej mojej rodine.... a dík za tvoje recepty.

Vidím, že si nový člen porady...takže aj vitaj medzi nami.
Naposledy upravil DanielaSL : 23.04.08 at 16:56 Dôvod: doplnenie
0 0
Tarif Tarif

Tarif je offline (nepripojený) Tarif

som farmárka,vlastním spolu s manželom ranč,kde prevádzkujeme jazdeckú školu, minizoo a vesternovú reštauráciu ...viac
na olivový olej hodím celé zelené fazulky, pridám troška studenej vody a dusím asi min. Pridám sol, korenie, vegetu, cesnak a kôpor.Ešte chvílku dusit a je to hotové. Podávam s varenými zemiakmi a volským okom. Môže byt aj ako príloha k masu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať