Zavrieť

Porady

Ktorý program na kontrolu a opravu chybných sektorov na disku (free) má slovenskú alebo českú lokalizáciu? VYRIEŠENÉ

Google našiel veľa programov na kontrolu a opravu chybných sektorov na disku, ale potrebujem, aby som tomu rozumela.

DOPLNENIE

Potom ako nám 2x klakol systém nanovo nainštalovaný windows, sme vymenili disk.
Naposledy upravil Kabaka123 : 14.03.18 at 14:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Obaja - žiaľ - píšete nesprávne. Kabaka sa pýtala na KONTROLU a OPRAVU chybných sektorov na HDD.
    Smart Defrag len presúva a spája obsadené sektory do jedného celku.
    To isté robí i vstavaná funkcia Windows.
    Na KONTROLU a OPRAVU sa využíva vstavaná funkcia Windows check disk a má názov chkdsk.exe ( https://support.microsoft.com/sk-sk/...s-in-windows-7 ) - ten totiž kontroluje integritu sektorov, v prípade chyby sa snaží sektor opraviť, prípadne presunie obsah sektoru na iný - zdravý sektor a chybný sektor označí, aby sa naň už nedalo zapisovať.

    Programov na kontrolu a opravu HDD je celá kopa, niektoré majú aj CZ lokalizáciu, ale nebudem vyhľadávať - stačí "ujovi Gúgeľovi" zadať "diagnostic repair hdd" a je to 811000 výsledkov....
    Kabaka123 áno máš pravdu, skúšala som aj vlastnú stavanu funkciu, test bez chýb, napriek tomu sme vymenili disk,

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    ja používam Smart Defrag 5 a ten má českú aj slovenskú lokalizáciu. Ja som s ním spokojný.
    Kabaka123 to je defragmentácia disku

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Veď základný program má predsa každý počítač.

    - štart
    - ovládacie panely
    - systém a zabezpečenie
    - nástroje pre správu
    - defragmentácia disku - tento urobí kontrolu, uvoľní miesto
    Kabaka123 To je defragmentácia disku....ale máš pravdu má aj vlastnú kontrolu disku, tú som skúšala, test bez chýb. Napriek tomu sme došli k záveru, že máme poškodený disk a vymenili sme ho za nový.

    Ktorý program na kontrolu a opravu chybných sektorov na disku (free) má slovenskú alebo českú lokalizáciu? VYRIEŠENÉ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.