Zavrieť

Porady

Oprava záznamu v katastri nehnuteľnosti

pavelma

pavelma je offline (nepripojený) pavelma

pavelma
Otcov brat bez súhlasu ostatných spoluvlastníkov požiadal pred cca 30 rokmi o zbúranie rodinného domu z roku 1889. Nemal písomný súhlas žiadneho spoluvlastníka. Dom sa však nezbúral. Máme potvrdenie od Obecného úradu, že budova nebola nikdy zbúrana a fyzicky existuje. Ale v liste vlastníctva ako dom nie je uvedený, len ako záhrada. Ako mám postupovať aby sa dom zaevidoval znova do katastra nehnuteľnosti a do listu vlastníctva? Môžem napadnúť postup katastra nehnuteľnosti, že nepostupoval správne, keď sa realizovala táto závažná zmena bez súhlasu spoluvlastníkov? Bol takýto postup v súlade so zákonom? Nebolo porušené právo ostatných vlastníkov a nejde o trestný čin? Máte niekto skúsenosti s týmto? Oficiálne ak by otec chcel znova do katastra uviesť existujúcu nehnuteľnosť potrebuje kolaudačné rozhodnutie! Existovalo v roku 1889 kolaudačné rozhodnutie a kde ho nájdem? Ďalej potrebujem nákres! ( projekt ) Kde ho zoženiem? Ďakujem za odpoveď.
misoft Pochybujem, že v 1889 sa vykonávali nejaké kolaudácie, že sa o tom vydávalo kolaudačné rozhodnutie. Ak sa dom postavil, tak sa to zapísalo do pozemkovej knihy k uvedenému pozemku.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  branislavp

  branislavp je offline (nepripojený) branislavp

  branislavp
  Chýba v príspevku koho požiadal otcov brat o zbúranie domu, uviesť bližšie skutočnosti - o postupe katastra, na základe čoho, akej listiny bol vykonaný určitý postup katastra. Kto podľa ded.konania je vlastníkom domu a či vôbec dom mal súpisné číslo a bol zapísaný na LV.. Preto je ťažko radiť.
  pavelma Otcov brat požiadal o zbúranie nehnuteľnosti vtedajší národný výbor. Na základe toho požiadal Autorizovaného geodeta a kartografa o zameranie pozemkov a vypracovanie Geometrického plánu. Autorizovaný geodet a kartograf " vypracoval " Geometrický plán v roku 1998 tak, že na uvedených pozemkoch nie je žiadna nehnuteľnosť zaznamenaná. Nejak na to " zabudol "?! Na základe tohto dokladu možno aj iného bola prevedená zmena na katastri.
  Podľa dedičského konania bolo 7 vlastníkov rodinného domu. Dom bol v minulosti zapísaný v katastri a mal evidenčné číslo. V roku 2013 sme mali vypracovaný znalecký posudok na uvedený dom a v roku 2017 nám Obecný úrad dal doklad o tom, že dom fyzický existuje je aj na Google mape.
  mari2x Vyžiadaj si potvrdenie z obecného úradu, že dom má SÚPISNÉ číslo / daj architektovi spraviť situačku / odnes na kataster

  Oprava záznamu v katastri nehnuteľnosti

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.